Firmandex

HAVELSAN Silikon Vadisi’ne sızdı

Hava Elektronik Sanayi, ABD’deki Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren Quantum 3D firmasını satılan aldı.

HAVELSAN Silikon Vadisi’ne sızdı

Hava Elektronik Sanayi (HAVELSAN), ABD’deki Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren Quantum 3D firmasını yüzde 100 sermayeyle satın aldı.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, Kaliforniya eyaletinde bulunan Silikon Vadisi’ndeki törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

‘RAKİPLERİMİZİ RAHATSIZ ETTİ’

“Silikon Vadisi’ndeki değerli Türk mühendis ve bilim insanlarıyla bir araya geldik. Vizyonumuz hem kendi mühendislerimizle hem Silikon Vadisi etrafında oluşturacağımız ekosistemle buradaki teknolojileri Türkiye’ye taşımak ve aynı zamanda Türkiye’de geliştirdiğimiz ürün ve çözümlerimizi Quantum 3D vasıtasıyla Amerika kıtasına satmak ve İnşaallah, bunu da başaracağız. Bu firmayı almak bize nasip oldu ve aynı zamanda bizim alanımızda Amerika’da bir teknoloji şirketini ilk satın alan firma olduk. Bu da rakiplerimizi doğal olarak biraz rahatsız etti.”

‘ABD’DE RAHATÇA SATIŞ YAPABİLİR’

Quantum 3D Üst Yöneticisi (CEO) Pratish Shah ise HAVELSAN’la yaklaşık iki yıldır görüşme halinde olduklarını hatırlatarak, “Bence HAVELSAN çok etkili ve harika bir şirket. Birçok güvenlik teknoloji ürünleri sunuyorlar ve Türkiye’de çok başarılılar. Quantum 3D ve HAVELSAN’ın birleşmesi her iki taraf için çok fazla avantajlara sahip. Güvenlik açısından Türkiye ve ABD beraberliği için de bir fırsat. HAVELSAN, ABD pazarında rahatça satış yapabilir.” dedi.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ