Harry Potter tutkunlarına müjde!

Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, iki yeni romanının yakında çıkacağını ve son filmi ‘Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar’ın devamını yazdığını duyurdu.

Harry Potter tutkunlarına müjde!

“Dünyanın En Hızlı Satan Kitabı” ve “Dünyanın En Çok Satılan Çocuk Romanı” unvanlarını kazanan yedi serilik Harry Potter kitaplarının yazarı J.K. Rowling, yeni kitap müjdesi verdi.

Yazar, Twitter üzerinden, yeni kitap projesi üzerinde çalıştığını ve Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filminin ikincisi için senaryo yazma aşamasında olduğunu duyurdu.

Bir Harry Potter hayranının, sosyal medya üzerinden Rowling’e yeni kitap çalışması olup olmadığını sorması üzerine yazar, şu anda yazma aşamasında olduğunu söyledi.

Rowling, yakında iki farklı romanının yayınlanacağını; birinin kendi adıyla, diğerinin ise Robert Galbraith adıyla basılacağını açıkladı.

Harry Potter serisinin dışında dört romanı daha yayımlanan Rowling, polisiye türündeki üç eserini Robert Galbraith mahlasıyla yazmıştı.

Harry Potter’ın evi satıldı

İngiltere’nin Martins Heron kasabasında Harry Potter filminin açılış sahnesi için set olarak kullanılankasabasında satışa çıkarılan ev, 2 milyon 867 bin liraya satıldı.Filmin hayranlarının yoğun ilgi gösterdiği eve 250 bin Pound (1.1 milyon TL) değer biçildi. Ancak Harry Potter’a olan ilgi nedeniyle teklifler artınca, ev 650 bin Pound’a, yani 2 milyon 867 bin liraya satıldı.

Harry Potter evreni en az 5 filmle devam edecek

Harry Potter serisi, Warner Bros. Stüdyoları tarafından 8 film halinde beyaz perdeye uyarlanmış ve beyazperde de büyük bir başarı elde ederek iyi bir gişe geliri kazandırmıştı. Sihir dünyasının en iyi büyücü ve cadılarının serüvenlerine tanıklık ettiğimiz Harry Potter serisi 8 film sonrası bitmiş ve yazarı tarafından devamı olmayacağı öğrenilmişti. Fakat yapımcı şirket tamamen duygusal (!) gerekçelerle serinin devam etmesi için yazarı ikna etmiş ve sonuçta ortaya 18 Kasım 2016 tarihinde gösterime girecek Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? Filmi çıkmıştı. Harry Potter evreninde ama farklı zaman diliminde (50 yıl önce) geçecek film serinin hayranlarını biraz da olsa sevindirmeyi başarmıştı. Serinin hayranları bununla yetinmesi istemiyor gibi gözüküyor. Harry Potter ile ilgili fon forumlarında toplanan serinin hayranları yazara elektronik postalar göndermiş, telefonla aramış hatta evinin kapısının önünde bekleyenler bile olmuştu. Bu uğraş sonuç vermişe benziyor. Ünlü yazar J.K. Rowling, Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? Filmi için Los Angeles’da düzenlenen Global Fan Event’a katılırken burada yaptığı açıklamada ”Harry Potter evrenini ne kadar özlediğinizi biliyorum ve Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar filminin de tek başına yetmeyeceğinin farkındayım. Bundan dolayı en az 5 seri olarak çekeceğiz.” Sözlerini kullandı. Bu da serinin farklı zamanlarında geçen farklı 5 filminin yapılacağına işaret. Fakat açıklamada yer alan en az ifadesi yapımcı şirketin 5 filmle sınırlı kalmayabileceğini de gösteriyor.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ