FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Güneydoğulu aşiret liderleri evet diyecek

Diyarbakır, Siirt, Batman ve Şırnak’ta bulunan büyük aşiret ve aileler, yeni anayasanın halk oylamasına sunulacağı referandumda “evet” oyu vereceklerini açıkladı.

Güneydoğulu aşiret liderleri evet diyecek

7 ayrı kolu ile Siirt’in en büyük aşiretlerinden Memediyan aşireti lideri Kasım Hüseyinoğlu (61), canlarıyla ve kanlarıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alarak “evet” oyu kullanacaklarını belirtti.

Siirt’te 21 ayrı kolu bulunan Duderan aşireti temsilcisi Abdurrahman Tetik, halkoylamasında tüm aşiret mensuplarıyla güçlü bir şekilde “evet” diyeceklerini söyledi.

Diyarbakır’ın tanınmış ailelerinden Güler ailesinden Türkan Güler, binin üzerinde aile mensubuyla birlikte faal olarak çalıştıklarını belirterek, “Bölgenin hassasiyeti bakımından başkanlık sisteminin ya da anayasa değişikliğinin inanılmaz faydaları olabileceğine inanan bir ailenin mensubuyum. Daha önce kaygıyla bakılan bu sürecin kaygı uyandırmayacak bir derecede bölgeye katkıları olacağına ve bölgeyi yeniden yapılandıracağına inanıyoruz. Yani halkın devletle, devletin halkla bütünleşeceği bir durum olacağına inanıyorum” dedi.

Batman’ın büyük ailelerinden Hamidi ailesi liderlerinden Sebahattin Hamidi, Türkiye’nin çok ciddi bir sınavdan geçtiğini kaydederek, evet oyu vereceklerini söyledi. Şırnaklı Tatar aşireti lideri Arslan Tatar ise Şırnak halkı olarak kenetlendiklerini belirterek, “Kürt halkı artık cumhurbaşkanımızın etrafında kenetlenecek. Güneydoğu’dan alacakları oyu batıdan alamazlar. Çünkü Kürt halkı uyandı” diye konuştu.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.