Firmandex

Gülen için 4 uzman geliyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ liderinin ABD’den iadesiyle ilgili olarak, “Türkiye Adalet Bakanlığı ile ABD Adalet Bakanlığı arasında Fetullah Gülen’in iadesiyle ilişkili yazışmalar ve görüşmeler devam ediyor.

Gülen için 4 uzman geliyor

ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri 4 uzman kişiyi Türkiye’ye gönderme kararı aldı. 22 Ağustos’ta Türkiye’ye gelecekler. Bunlardan 3’ü Adalet Bakanlığı temsilcisi, biri de Dışişleri Bakanlığı temsilcisi. 23-24 Ağustos’ta buradaki muhataplarıyla görüşmeler yapacaklar” dedi. Bozdağ, şöyle devam etti:

ABD TERCİH YAPMALI

“Umarız sonunda ABD, Fetullah Gülen’i Türkiye’ye iade etme kararı verir. Biz iade etmesi gerektiğine  inanıyoruz. Türkiye ile ABD arasındaki dostluk, derin ve güçlü ilişkiler böylesi bir teröristi ABD’nin himayesine izin vermeyecek niteliktedir. Umarız ki bu dostluğun gereği, Gülen en kısa sürede Türk adaletine teslim edilir. Ortada bir suç var ve bu suçun failinin Fetullah Gülen olduğu konusunda ABD yönetiminin de zerrece bir şüphesi olduğuna ihtimal vermiyorum. Bütün dünya da failin kim olduğunu biliyor. Böyle bir durumda iade etmemesi tabi Fetullah Gülen’in dostluğunu, Türkiye’nin dostluğuna tercih ettiği anlamına gelir. İade olmazsa bir teröriste, Türkiye’yi feda ettiği anlamı taşır.”

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1133423

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ