Giyim devleri güven aşıladı

Türkiye’den yılda yaklaşık 4 milyar dolarlık hazır giyim ithalatı yapan Nike, Adidas, Mango ve H&M gibi 15 global firmanın temsilcisi Türkiye’ye güvendikleri, planlamalarında herhangi bir değişiklik olmadığı mesajını verdi.

Giyim devleri güven aşıladı

İstanbul Hazırgiyim İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) “Birlikte Daha Güçlüyüz” başlıklı toplantısında İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, uluslararası pazarlarda oluşturulmak istenen olumsuz Türkiye algısını kırmak için harekete geçtiklerini belirterek, “Bu markaların Türkiye’den yaptıkları alımlar önemli  yer tutuyor. Onların ihracatımıza katkısı çok büyük. Türkiye’nin büyük  avantajları var ve  bu yüzden Türkiye hala merkez konumunu devam ettirmekte.  İhracatımız son yıllarda her şeye rağmen az da olsa çok da olsa artmaya devam  ediyor” dedi.

Geçen yıl hem Rusya hem yakın çevrede yaşanan kriz nedeniyle ihracatta küçük bir düşüş yaşandığını, ihracatın 17 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiğini anlatan Tanrıverdi, bu yıl 18 milyar doların üzerine çıkacaklarını bildirdi.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/giyim-devleri-guven-asiladi-ekonomi-2296795/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ