FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Erdoğan talimatı verdi Katar’da Türk okulu açıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı üzerine başkent Doha’da inşa edilen Doha Büyükelçiliği Türk Okulu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın katıldığı törenle açıldı. 250 öğrenci kapasiteli okul yabancı dil ağırlıklı olarak Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre, Katar Eğitim Bakanlığı standartlarına uygun faaliyet gösteriyor. Kalın yaptığı açıklamada, “Türk-Katar ilişkilerini taçlandıran bu proje, ilişkilerimizi daha da güçlendirecek ve Katar’da yaşayan vatandaşlarımızın ve diğer ülkelerin vatandaşlarının çocuklarına hizmet edecektir” dedi.

Erdoğan talimatı verdi Katar’da Türk okulu açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla inşa edilen Doha Büyükelçiliği Türk Okulu, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından açıldı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi ziyaret gerçekleştirdiği Katar’ın başkenti Doha’da Türk okulunun açılışını gerçekleştirdi.

Törende konuşan Kalın, “Türk-Katar ilişkilerini taçlandıran bu proje, ilişkilerimizi daha da güçlendirecek ve Katar’da yaşayan vatandaşlarımızın ve diğer ülkelerin vatandaşlarının çocuklarına hizmet edecektir.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı üzerine iki senede tamamlanan 250 öğrenci kapasiteli okul, yabancı dil ağırlıklı olarak Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim-öğretim veriyor.

Toplam 10 bin metrekare alana kurulu okulda, ilk ve ortaokul öğrencileri eğitim görüyor. Okulda laboratuvar, kütüphane ve spor alanları bulunuyor. Kapalı alanı 2 bin 500 metrekareye ulaşan okulda 15 öğretmen ve 2 idari görevli dahil olmak 22 kişi istihdam ediliyor.

TAV İnşaat himayesinde inşa edilen Türk okulu, 20 milyon Türk lirasına mal oldu. Geçen sene ekim ayında eğitim-öğretime başlayan okul, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve Katar Eğitim Bakanlığı standartlarına uygun olarak faaliyet gösteriyor.

Körfez dönüşü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaret edeceği 5 kent

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12-15 Şubat’ta, Bahreyn, Suudi Arabistan ve Katar’a resmi ziyarette bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkelerini ziyareti çerçevesinde Bahreyn’in ardından Katar’a geçti. Erdoğan, Katar’a geçmeden önce Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Kralı Selman bin Abdülaziz tarafından karşılandı. Heyetler arası görüşmelerde, iki ülke arasında çeşitli alanlarda stratejik işbirliği yapılması masaya yatırıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkelerindeki temaslarını tamamlamasının ardından referandum için düzenlenen programlara katılacak. Hafta sonu 5 farklı kente gitmesi beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk durağı ise Kahramanmaraş.Anayasa değişiklik teklifini onaylamadan Mersin ve Aksaray’daki törenlere katılan Erdoğan’ın, teklifi onayladıktan sonra ise ziyaretlerine hız kazandırması bekleniyor. İlk durak direnişin simgesiErdoğan’ın ilk durak Cuma günü Kurtuluş Savaşı’nda işgale direnişi nedeniyle İstiklal Madalyası sahibi olan Kahramanmaraş olacak. Kahramanmaraş’ı, Malatya, Elazığ, Gaziantep ve Adıyaman takip edecek.Habertürk’ün haberine göre Erdoğan’ın başta Büyükşehirler olmak üzere en az 30 ile gitmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatacak olan Erdoğan, süreci anlatacak.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.