FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Erdoğan: Dünyada korkuları bitiren bir görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, savaşın eşiğindeki Kuzey ve Güney Kore liderleri arasında gerçekleşen zirvenin başarısının dünyaya da rahat nefes aldırdığını söyledi. Erdoğan, Türkiye’nin de bu konuda üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu vurguladı.

Erdoğan: Dünyada korkuları bitiren bir görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan’ın ardından gezisinin ikinci durağı Güney Kore’de de çok sıcak karşılandı. Erdoğan, geçen hafta Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un ile bir araya gelen Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in’i bu başarılı zirveden dolayı kutlayarak, “Dünyada oluşan korkuları, endişeleri ortadan kaldıran bir görüşme olmuştur. Sizleri tebrik ediyoruz. Türkiye olarak, üzerimize düşen görev neyse yapmaya hazırız” dedi. 

Erdoğan başkent Seul’de Devlet Başkanı Moon Jae-in tarafından Mavi Saray’da resmi törenle karşılandı. Yağış nedeniyle tören salonda yapıldı. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, ev sahibi Devlet Başkanı Moon ve eşi Kim Jung-sook ile salona geldi. Moon, İstiklal Marşıokunduğu sırada asker selamı verdi.

Baş başa ve sonrasındaki heyetlerarası görüşmenin ardından yapılan ortak açıklamada Erdoğan, Güney Kore ve Kuzey Kore arasında yapılan dünya barışına çok ciddi katkısı olacak görüşme dolayısıyla tebriklerini iletti. Erdoğan, Kore Yarımadası’nda tarihi nitelikteki barış, refah ve birleşme için Panmunjom Ortak Deklarasyonu’nun kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.