Firmandex

Erdoğan: Ağırıma gidiyor

Büyük bir tarım potansiyeli olan Türkiye’de zaman zaman gıda fiyatları yüksek seyrediyor. Erdoğan da, tarım ürünlerinin enflasyona etkisine değindi.

Erdoğan: Ağırıma gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilerin de katıldığı Milli Tarım Projesi töreninde konuştu. Türkiye’deki potansiyele göre tarımsal faaliyetlerin yetersiz olduğunu ifade eden Erdoğan, enflasyon rakamları açıklandığında listede tarım ürünleri olmasının kendisine ağır geldiğini söyledi.

‘BİR SORUN OLDUĞUNUN İFADESİ’

Erdoğan, tarımdaki potansiyel için, ”Bugün tarımsal hasılada Avrupa’da bir numara olmamız gerçek potansiyelimizi kullandığımız anlamına gelmez. Bölgesini ve hatta tüm dünyayı doyuruyor alması gereken Türkiye’nin gıda ve et ithalatı yapıyor olması ortada bir sorun olduğunun ifadesidir. İnşaallah, Mili Tarım Projesi ile bu sorunların çözümü için önemli adım atmış oluyoruz.”

‘AĞIRIMA GİDİYOR’

Enflasyon hedeflerine ulaşmak için tarımsal faaliyetlerin önemine dikkat çeken Erdoğan, şu şekilde konuştu:

”Enflasyon hedeflerimize ulaşamamamızın en önemli sebebi gıda fiyatlarıdır. Enflasyon fiyatları açıklandığı zaman, domates biber söylendiği zaman ağırıma gidiyor. Biz bu noktada domatesten biberden dolayı enflasyonda olumsuz etkilenmememiz gerekir. Bu topraklar bu kadar verimli olacak, biz hala domates ve biberin fiyatından dolayı enflasyonda sıkıntı yaşayacağız. Bunu aşacağız. Bizim sebzede çeşitlerimizin çok artması lazım. 19 tane sebze çeşidi nedir? Bunu artıracağız. Bu topraklardan daha çok sebze ürer. Bunları artırmamız lazım.”

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ