El ele verip engelleri Zabıtamızla aşıyorlar

Gaziosmanpaşa Belediyesi zabıta ekipleri, görme engellilerin kullandığı hissedilebilir yollarda daha güvenli yürüyebilmeleri için kampanya başlattı.

El ele verip engelleri Zabıtamızla aşıyorlar

Engelli vatandaşlar tarafından gelen ihbarlar üzerine harekete geçen Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri, kaldırımlarda bulunan görme engelliler için hissedilebilir yollarda denetleme yaptı. Denetlemeler sırasında kaldırım rampaları önüne park eden araçlar ve engelli yollarını işgal eden vatandaşlar uyarıldı.  

Görme engelli bireyler için hayati öneme sahip olan hissedilebilir yollarda, Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından uygulama yapıldı. Ekipler engelli yollarına araç park edenler ve yolları amaç dışında kullananlar uyarıldı.

İlçede engelli vatandaşların sokağa çıktığında yaşadığı problemlere yönelik başlatılan denetlemelerden engelli vatandaşlar da memnun kaldı. Kendileri için büyük öneme sahip yolların vatandaşlar tarafından amaç dışı kullanılmasına tepki gösteren engelli vatandaşlar, yaşadıkları sorunları dile getirdi.

Gelen ihbarlar üzerine ilçede bulunan engelli yolları ve rampalarda incelemeler yaptıklarını belirten Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Arslan Öztürk, “Gaziosmanpaşa ilçemizde mobil ekiplerimiz var, özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı yerlerde.

Bu alanlarda gerek araç parklanması, gerek esnaflarımız tarafından işgaller nedeniyle doğan sıkıntılar nedeniyle çalışmalar yapıyoruz. Biz de izah ederek, ikna ederek bu olumsuzluğa sebep olan vatandaşlarımızı, araç sahiplerini, esnaflarımızı bilgilendiriyoruz” dedi.

“BİZİM ÖNÜMÜZE ENGELLER BIRAKMASALAR DAHA İYİ OLUR”

Yollarda olan sarı çizgilerde bulunan engellerin kendilerini çok zor durumda bıraktığını belirten Görme Engelli Funda Gegin, “Yollarda bulunan sarı çizgiler belirgin olursa bizim için çok iyi oluyor. Vatandaşlar bizim önümüze engeller bırakmasalar daha iyi olur. Duyarlı olsunlar engelliler için” ifadelerini kullandı.

“İNSANLARIMIZ BU KONUDA ÇOK DUYARSIZ”

Kaldırımda yürürken önlerine çıkan engellerle hayatlarının daha da zorlaştığını söyleyen İsmail Hakkı Gül, “Kaldırımlardan yürümemiz gerekiyor bizim de ama kaldırımlar esnaflar ve vatandaşlar tarafından aman zaman işgal ediliyor. Arkamızda gördüğünüz gibi yanlış park edilen araçlar önümüze engel oluyor. İnsanlarımız bu konuda çok duyarsız” diye konuştu. Yapılan denetlemelerle engelli vatandaşların yaşadığı zorluklara da duyarlılık oluşturuldu

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ