e-Okul sınav sonuçları sorgulama ve öğrenme sayfası

15 tatile sayılı günler kala öğrenciler e-okul üzerinden sınav sonuçlarını ve karne notlarını öğrenmeye çalışıyor. Peki e-okul sınav sonucu nasıl öğrenilir?

e-Okul sınav sonuçları sorgulama ve öğrenme sayfası

İlkokul, Ortaokul ve Lise çağındaki öğrenciler ve velileri, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı içinde öğrencinin okul başarısını doğrudan belli eden sınav notlarını sorgulamak için e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile Karne Notu Sorgulama hizmetini kullanıyor. Öğrencinin derslerden aldıkları notlar, karne notlarına yansıyacak. Öğrencinin okul başarısı ve diploma notu için çok önemli olan karne notları, başarı ile başarısız öğrenciyi kolaylıkla ayırıyor.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Günümüz teknolojisi artık her işimizi internet üzerinden online olarak yapmamıza imkan tanımaktadır. Her geçen gün gelişen online işlemler ise pek çok işimizde bize kolaylık sağlamaktadır. İnternet üzerinde bize kolaylık sağlayan uygulamalardan biri de E-Okul veli bilgilendirme sistemidir. E-Okul veli bilgilendirme sistemi, 2007 yılının Ocak ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma açılmış olan bir uygulamadır. Okul yönetim bilgi sistemi olan E-Okul veli bilgilendirme sistemi, tüm ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki tüm öğrencilerin aldığı notları ve devamsızlık gibi bilgilerini kolaylıkla kaydedebilen bir okul sistemidir.

15 TATİL NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) gelen açıklama göre: Yarı yıl tatili 23 Ocak pazartesi günü başlayacak 03 Şubat cuma günü son bulacak. Öğrenciler 15 tatilin ardından eğitimlerine devam edecek. 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek.

E-OKUL SİSTEMİNİN İÇİNDE NELER VAR?

Devamsızlık Bilgileri

Haftalık Ders Programı

Not Bilgisi

Sınav Tarihleri

Pansiyon Bilgileri

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ