e-Devlet’te kullanıcı sayısı 28.5 milyon

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, e-Devlet Kapısı’nın 22 hizmetle başlayan yolculuğuna bugün 28.5 milyona yakın kayıtlı kullanıcı, 1532 entegre elektronik hizmetle devam ettiğini belirterek, “e-Devlet ile ülkemizde bürokrasi ‘tuş’ oldu” dedi.

e-Devlet’te kullanıcı sayısı 28.5 milyon

Arslan, “e-Devlet Kapısı zamandan tasarruf sağlayarak, vatandaşların yaşam kalitesini ve devlet memnuniyetini de artırıyor” diye konuştu.

Arslan, 15 yaşını doldurmuş kişilere hizmet sunulduğu dikkate alındığında Türkiye’nin nüfusunun yaklaşık yüzde 50’sinin şimdiden e-Devlet Kapısı kullanıcısı olduğunu dile getirdi.

Her ay yaklaşık 30 milyon defa giriş yapılan e-Devlet Kapısı ile  vatandaşların devletle olan işlerini bilgisayarının ya da telefonunun başında yapar hale geldiğine işaret eden Arslan, “Tüm hizmetlerin ülkemize ve vatandaşa sağladığı yarar yılda milyarlarca lirayı buluyor” dedi.

Şifre artık cep’te

Bakan Arslan, Türksat tarafından geliştirilen yeni uygulamayla artık vatandaşların, e-Devlet Kapısı şifresini PTT şubelerinden zarf yerine SMS ile alabileceklerini, cep telefonu olmayan vatandaşlara e-Devlet Kapısı şifrelerinin zarf  ile verilmeye devam edileceğini söyledi.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/e-devlet-te-kullanici-sayisi-28-5-ekonomi-2290308/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ