Dünyaca ünlü oyuncu Keitel’den ders gibi sözler

ABD’li dünyaca ünlü oyuncu Harvey Keitel, Kapadokya’da yaşadığı bir olayı anlattı, ‘bu benim bilmem gereken güzel bir kültür’ dedi.

Dünyaca ünlü oyuncu Keitel’den ders gibi sözler

Taksi Şoförü‘, ‘Ucuz Roman’, ‘Piyano‘, ‘Ulis’in Bakışı‘ filmlerindeki unutulmaz oyunculuğuyla sinema tarihinde yer edinen ABD’li oyuncu Harvey Keitel, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’ne geldi.

Bu akşam düzenlenecek kapanış töreninde Yaşam Boyu Onur Ödülü alacak oyuncu, tören öncesi basın toplantısına katıldı.

Keitel, ilk yıllarında sahneye çıkmadan önce sokakta gezdiğini belirterek, böylece rahatladığını söyledi. Türkiye ile duygusal bir bağı olduğunu belirten Keitel, festivallere katıldığını söyledi. Festivallerde birçok öyküyü paylaşma olasılığı bulunduğunu dile getiren Keitel, başka öyküleri de dinleme şansı yakaladığını kaydetti.

“BAŞKANIN EŞİ ELİMİ SIKMADI, BU BENİM BİLMEM GEREKEN GÜZEL BİR KÜLTÜRDÜ”

Keitel, “Kapadokya’da film çekiyordum. Film bittikten sonra belediye başkanı bana kentin anahtarını verdi. Ben elimi teşekkür için belediye başkanı ve eşine uzattığımda başkanın eşi elini çekti, çünkü onun kültüründe o vardı. Benim bilmem gereken güzel bir kültürdü, çünkü bütün toplumların farklı kültürleri vardır. Ben çok memnun kalmıştım bundan, çünkü kültürü öğrenmemi sağladı. Umarım benim memnun kaldığım kadar, o da memnun kalmıştır” dedi.

ABD’LİLER TÜRKLERİ SEVER

Keitel, toplumda cinsiyet, din ayrımcılığının arttığını dile getirerek, festivallerin bu olumsuzlukları azaltabileceğini dile getirdi. ABD’lilerin Türkleri sevdiğini belirten Keitel, “Umarım ABD yakın zamanda ilk kadın başkanına sahip olacak” dedi.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ