Doğu’ya yatırım çağrısına destek

Başbakan Binali Yıldırım’ın Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yatırım çağrısı ve özel sektörün yapacağı yatırımlara sağlanacak teşvik ve destekler, iş dünyasında heyecan yarattı. Teşvikleri memnuniyetle karşılayan işadamları, verilecek teşvik ve desteklerle bölgede yatırım yapabileceklerini belirtirken, yeni yatırımların bölgedeki huzur ve istikrar için de önem taşıdığını vurguluyor.

Doğu’ya yatırım çağrısına destek

ÇAĞRIYI TAKDİRLE KARŞILIYORUM

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu: 12-13 yıl önce Doğu’ya yatırım yapılması teklifinde bulunmuştum. Buradaki tesislerimizin bir kısmını oraya dökelim, yatırım yapalım diye teklif etmiştim. Başbakanımızın bu çağrısına olumlu bakıyorum. Buradaki bazı tesislerle oraya gidilebilir, yeni tesisler yapılabilir ama bu hususta devletin desteklemesi gerekir. Devlet, yatırımcılarla bir pazarlık halinde olmalı. Bu bir alışveriştir. Dünya bunu zaten yapmış, bizim de burada bunu yapmamız lazım. Ben bu çağrıyı takdirle karşılıyorum.

BU TEŞVİKLE YATIRIM YAPILIR

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın: Bu teşvikler oldukça önemli ve kayda değer. Diğer teşviklerden daha farklı görünüyor. Yatırımcıların oraya bu şartlar altında gitmesinde mahsur yok. Ancak teşvikin derecesi ne olursa olsun huzur ve istikrar temin edilmediği yerlerde yatırım yapılamaz. Huzur ve istikrar mutlaka tesis edilmeli ve uzun vadeli olmalı. Operasyonlar sayesinde bazı yerlerde tekrar huzur sağlandı ve terör örgütü PKK dışarı atıldı. Buralarda yatırımlar hayata geçirilebilir.

BÖLGE BAKİR BİR YATIRIM ALANI

IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen: Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki yatırımları da içeren teşvik paketi bölgede yatırım yapmayı olumlu etkileyecek şartlar içeriyor. Bu teşvikler eminim ki tüm yatırımcıları hareketlendirecek ve heyecanlandıracaktır. Esasen bölgede var olan altyapı imkanları ve iş gücü potansiyeli her türlü yatırım yapmaya elverişli koşullar içeriyor. Bölge bakir bir yatırım alanı. Sonuç olarak, bu teşvikleri çok önemli görüyorum. Sonuç alınabileceği konusunda çok ümitliyim.

ÜYELERİMİZİ DEVAT EDİYORUM

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar: Hükümetimizin sağladığı avantajlarla doğuda devlet-özel sektör, hayırlı bir ortaklığa imza atacak. Zaten pek çok işadamımız bölgede yatırım yapmak istiyor ama altyapı ve güvenlik konularından dolayı çekiniyor. Başbakanımızın müjdesinde de görüyoruz ki devletin güvencesi, özel sektörle ortak bir şekilde bu işe girmesi ve bu noktada bir alım garantisi vermesi ekonomimizde büyük bir ivme oluşturacaktır. Ben de bütün üyelerimizi bölgeye yatırıma davet ediyorum.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1133399

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ