Diyarbakır ve Silopi’deki konutlar Ocak’ta hazır

TOKİ Başkanı Turan, Diyarbakır ve Silopi’de terörden zarar görenlerin yeni evlerinin yeni yılda tamamlanacağını söyledi.

Diyarbakır ve Silopi’deki konutlar Ocak’ta hazır

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan, terörden zarar gören illerde yeni konut yapımıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 8-10 bin konutun yapımına başlandığını belirten Turan, “Bu sayı 30 bini bulabilir. Çevre Bakanlığı’mız sahada ne kadar ihtiyaç olduğunu tespit ediyor. Bize söylüyor. Biz de inşaatlarını yapıyoruz” dedi.

Milliyet’te yer alan habere göre; Turan, Ocak ve Şubat ayı içinde Diyarbakır ve Silopi’deki konutların bir kısmının hak sahiplerine verilecek hale geleceğini açıkladı.

SINIRA 600 KİLOMETRE DUVAR

Suriye sınırına da değinen Turan, “Sınır duvarında 300 kilometrenin ihalesini tamamladık. 70 kilometresi yapıldı. Ama sınır duvarı için bir temizlik yapılması gerekiyor. Toplam 600 kilometreye yakın duvar yapacağız” dedi.

Türkiye’nın Suriye ve Irak’a sınırı 911 kilometre. 250 kilometreye yakın kısmına daha önce duvar örülmüştü. Turan, temizliğin yapılması halinde 4 ay içinde 500-600 kilometre daha örüleceğini ifade etti.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ