De Souza terör sorusuna öyle bir cevap verdi ki…

Türkiye’de yaşanan hain terör saldırıları sonrası Brezilya kanalı SporTV, Fenerbahçe’den Josef de Souza ile görüştü.

De Souza terör sorusuna öyle bir cevap verdi ki…

Son 10 gün içinde 27 polisin Beşiktaş Stadyumu yakınlarında, Rus büyükelçi Andrei Karlov’un suikast sonucunda hayatını kaybettiği belirtilirken, Brezilyalı muhabir, De Souza’nın İstanbul’da kendisini nasıl hissettiğini sordu.

Josef de Souza, Türkiye’nin böyle anılmasına karşı çıkarak şu sözleri söyledi:

“Türk insanları, bu tip şeylere rağmen hayatlarına devam ediyorlar. Stadyumlara gitmekten korkmuyorlar. Bu olaylar, buradaki insanları korkutamaz. Ben, evden çıkarken bir parça korkuyordum evet. Kalabalıkların olduğu yerlere gitmekte çekiniyordum. Antrenmandan eve, evden antrenmana gidiyordum. Bir şey olmasına izin vermemek istiyordum. Nerede ne olacağını hiç bir zaman bilemeyiz. Ailemi mümkün olan risklerden korumaya çalışıyorum.”

“ŞUNU NET OLARAK SÖYLÜYORUM;
TÜRKİYE, BREZİLYA’DAN ÇOK DAHA GÜVENLİ!”

“İstanbul’da çok mutluyum. Profesyonel olarak, oynadığım en iyi kulüpteyim. Her şeye uyum sağladım. Daha 2.5 yıl kontratım var ve bu kontratı Fenerbahçe’de bitirmek istiyorum. 

İstanbul harika bir şehir, Türkiye muhteşem bir ülke. Dışarıda bazen kötü şeyler yaşanıyor. Fakat, bugünlerde dünyanın her yerinde böyle kötü şeyler var. Şunu net olarak söylüyorum ki; Türkiye, Brezilya’dan çok daha güvenli bir ülke! Burada olduğum için minnettarım, tüm kontratım boyunca burada olacağım.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ