Darbenin üssü Akıncı demokrasi parkı oluyor

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “15 Eylül’e kadar Ankara ve İstanbul içindeki birliklerin taşınmasını hedefliyoruz. Akıncı Üssü’ne de demokrasi parkı yapılacak” dedi.

Darbenin üssü Akıncı demokrasi parkı oluyor

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, dün gündeme ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı. Bir televizyon kanalında soruları yanıtlayan Bakan Işık şunları kaydetti.

3185 FETÖ’CÜYE İHRAÇ: 9’u general, 133 tane subay, astsubay firarda. 26 Jandarma firarda. 3 tane de askeri ataşe toplam 162 asker firarda. Aranıyorlar. 3 tane askeri ataşe de yurt dışında. TSK’dan şu ana dek 3185 kişi ihraç edildi.Bunların 151’i general ve amiral.

PİLOTLARA DÖNÜŞ HAKKI: (Yeni çıkacak kanun hükmünde kararname) (FETÖ’cülerin) Sağlık raporuyla eledikleri pilotların geri dönüş hakkı, daha önce pilotaj eğitimi alıp da başka sınıf subaylığına ayrılan insanlarımızın geri dönüş hakkı gibi, Hava Harp Okulu’nun ara sınıflarından da öğrenci alabilmesiyle ilgili pek çok düzenlemeyi içeren ve pilot ihtiyacımızı hızlı bir şekilde karşılayacak düzenlemeleri içeren bir kararname olacak bu.

YENİ KHK’DA NE VAR?:  Burada Genelkurmay, kuvvet komutanlıkları ilişkileri de vardı. Genelkurmay asli işlerinde istihbarat, harekat, teşkilat, eğitim, muhabere gibi konularda kuvvet komutanlıklarıyla emir komuta zinciri içinde çalışacak. Orada oluşan bazı tereddütleri giderecek teknik düzenlemeler.

BİRLİK TAŞINIYOR: Özellikle  Ankara ve İstanbul içindeki birliklerin taşınma hazırlıkları başladı. 15 Eylül’e kadar bu Ankara ve İstanbul içindeki taşınma kararı alınan birliklerin taşınmasını hedefliyoruz.  Bu alanlar halkın kullanımına sunulacak. Akıncı’da bir demokrasi parkının yapılması konusunda bir irade var.

G.KURMAY DA TAŞINACAK MI? Kısa vadede Genelkurmay Başkanlığı’nın taşınmasından ziyade Milli Savunma Bakanlığı’na yeni bir binanın yapılması ve bakanlığın yeni binada faaliyete geçmesi daha öncelikli tercihimiz. Bununla ilgili çalışmalar yürüyor.

BEDELLİ ASKERLİK: Böyle bir çalışma gündemde yok.

ASKERİ LİSELER:  Askeri liselere ihtiyaç olduğunu düşünmüyoruz. Bunu artık üniversite düzeyinde başlatalım.

14 Ağustos’ta suikast iddiası

14’ünde ‘şöyle olacak’, ‘böyle olacak’, ‘şurada şöyle olacak’ bu biraz da terör örgütünün kendi mensuplarına ‘Aman ha çözülmeyin, konuşmayın, biz  bir şeyler yapacağız siz sıkı durun’ gibi bir mesaj olduğunu düşünüyorum daha çok. Fakat her şeyi dikkate almak durumundayız. Türkiye, tarihinin en kanlı darbe girişimini yaşadı. Böyle bir süreçten sonra hiçbir şeyi ihtimal dışı görmemek ve gereken her türlü tedbiri almak durumundayız.  

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1133418

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ