‘Dağ 2’ başarı sırrını açıkladı

2016 yılının gişede lider filmi şimdiden belli oldu. Dağ 2 filmi şu ana kadar 2 milyon 316 bin 953 kişi tarafından izlendi ve zirveyi ele geçirdi. Dağ filminin yasal hesabından bir teşekkür videosu paylaşıldı ve başarı sırrımız sadece seyirciyi önemsemek denildi.

‘Dağ 2’ başarı sırrını açıkladı

2 milyon 316 bin 953 kişi tarafından izlenerek 2016 yılının en çok izlenen filmi olan Dağ 2, kendi yasal hesabından bir video paylaşarak izleyicilerine teşekkür etti. Yayınlanan videoda teşekkürün yanı sıra gelecek projeler ve yapılanların amaçları hakkında da ipuçları verildi.

Videonun altına da şu metin yer verildi:

Yılın en fazla izlenen filmi DAĞ II. Sizler yine, seyirci talebinin Türk sinemasını zayıflatan etkenlerin ilacı olduğunu gösterdiniz. Beş sene sonra DAĞ 3 geldiğinde (arada sizi heyecanlandıracak 2 proje var) bizler kendimizi bozmuş olmayacağız. O film de sizin için yapılacak, kalan herkes teferruat kalacak.

Vizyondaki filmler ne kadar izlendi?

Kasap Havası, Sen Benim Her Şeyimsin ve Hayati Tehlike gibi Türk filmleriyle beraber bu hafta vizyona toplam 7 film girdi. Vizyona giren filmler arasında en çok izlenme oranına sahip olan film, 111.449 izleyiciye ulaşan, başrolünde Tolga Çevik’in olduğu “Sen Benim Her Şeyimsin” oldu. İşte filmlerin hasılatları ve izlenme oranları:


Dağ 2’yi bir ayda 2 milyon kişi izledi

Özel Kuvvetler’in katıldığı sınır ötesi bir operasyonu anlatan “Dağ 2” isimli film, 2 milyondan fazla kişi tarafından seyredildi.Alper Çağlar’ın senaryosunu yazıp yönettiği film, vizyona girdiği 4 Kasım’dan itibaren sinemaseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.Başrollerini Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Murat Serezli, Atılgan Gümüş, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Armağan Oğuz, Emir Benderlioğlu, Açelya Özcan ve Bedii Akın’ın paylaştığı film, Box Office Türkiye’den alınan verilere göre, 2 milyon 60 bin 196 kişiye ulaşarak, yılın en çok seyredilen ikinci filmi oldu.Görüntü yönetmenliğini Mehmet Başbaran’ın üstlendiği filmin konusu özetle şöyle:”Oğuz ve Bekir’in askerde yaşadıklarının üzerinden 6 sene geçmiştir. İlk filmde teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş, yıllar sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne katılır. Timin özel görevi ise Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır ama bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK’ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur.”Yılın en çok izlenen filmi ise 15 Ocak’ta vizyona giren ve başrollerinde Burak Özçivit, Murat Boz ve Aslı Enver’in yer aldığı “Kardeşim Benim” oldu. Film, 2 milyon 70 bin kişi tarafından seyredildi.Google 2016’nın en popüler filmlerini açıkladı Bu hafta vizyona girecek filmler

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ