FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamalar: Kimseden izin almayız

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışı gündemdeki konulara ilişkin açıklamalar yaptı. Dün koronavirüs aşısı yaptıran Erdoğan, “Herhangi bir yan etki yok. Evelallah sapasağlamım. 28 gün sonra ikinci doz aşıyı olacağım” diye konuştu. Erdoğan, ABD ile yaşanan S-400 gerilimine ilişkin de “Biz bir defa kendi savunma noktasındaki adımlarımızı bir yerlerden izin alarak yapamayız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamalar: Kimseden izin almayız

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

 

KORONAVİRÜS AŞISI

“Şu ana kadar herhangi bir yan etki olmadı. Evvelallah sapasağlamım. 28 gün sonra ikinci aşımızı olacağız. 

YUNANİSTAN’IN PASAPORT TALBEBİ

Bizim açımızdan da değerlendirilecek bir konu. Şu anda Yunanistan böyle dedi diye böyle olacak diye bir şey yok. Bizim de dışişleri teşkilatımızla konuşmamız lazım.

1963’ten beri AB ilişkilerimizi olumlu götürme gayretindeyiz. Bu güne kadar verdikleri sözü tutmadılar. Şimdi yeni bir süreç içindeyiz.

Bu arada da tüm bu görüşmelerde Yunanistan’la sayın Miçotakis’le bir görüşme talebi, bizim açımızdan da olumlu yaklaştığımız bir konu olmuştur. İstikşafi görüşmeler başlatılabilir dedik. Gerek özel temsilciliklerimiz, gerek Sayın Başbakan’la benim görüşmem… Bunların adımlarını atabiliriz dedik.

ABD İLE S-400 GERİLİMİ

Savunma Sanayii’ne atacağımız adımları hiçbir ülke belirleyemez. Bu bizim atacağımız adımlara bağlıdır. S-400’lerle birinci paketi halletmiştik. Şimdi de 2. paket daha önceki görüşmeye dayalı olarak devam ediyor. Ay sonu Rusya ile görüşmelerimiz birçok konuda olacak. Bu konularla birlikte bunu da bu arada görüşeceğiz. 

Biden yönetiminin ne diyeceğini bilmeyiz. Bizim bildiğimiz tek şey var… Biz bir defa kendi savunma adımlarımızı, bir yerlerden izin alarak yapamayız. Biz bir NATO ülkesiyiz. NATO ülkesi olarak da birlikte olduğumuz ülkelerin bize yön vermesine asla izin vermeyiz. F-35’ler konumuz var. Biz bu konuda çok ciddi bir parayı ödediğimiz halde F-35’ler hâlâ verilmedi. ABD’nin bize yaptığı çok ciddi bir yanlıştır. Sayın Biden’ın görevi üstlenmesiyle birlikte çok daha olumlu atar ve bunları yoluna koyarız temennisindeyim.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan olağanüstü durumlarda TSK’ya ait araç gereçler ve silahların bakanlık onayı ile polis tarafından kullanılmasına olanak tanıyan kararın resmi gazetede yayınlanmasına ilişkin olarak, “Olağanüstü durumlarda zaten gerek polis teşkilatımız gerek silahlı kuvvetlerimiz bu tür şeyleri kullanma hakkına sahiptir. Bunun şu anda resmi gazete ile yayınlanması Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile olmuş bir adımdır. Bundan daha doğal ne olabilir” dedi.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.