FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Çin Seddi’nden iddialı giriş

Bu yılın en iddialı filmlerinden biri olan Çin Seddi (The Great Wall) seddin tarihine çok farklı bir açıdan bakıyor. Zhang Yimou’nun yönettiği ve Çin’de çekilen film olayı fantastik bir temayla izleyicilere sunuyor. Çin’de, girdiği ilk haftada 69 milyon dolar hasılat elde eden film Türkiye’de 30 Aralık’ta vizyona girecek.

Çin Seddi’nden iddialı giriş

Zhang Yimou’nun yönetmen koltuğunda oturduğu ve başrolünde Matt Damon’ın olduğu Çin Seddi filmi Çin’de izleyicisiyle buluştu. 150 milyon dolarlık bütçeyle çekilerek Çin’in en pahalı filmi olan Çin Seddi’nin yapımcıları çok fazla para harcasa da daha şimdiden gişede aradığını buldu. Türkiye’de 30 Aralık’ta vizyona girecek olan film, ilk olarak hikayenin geçtiği Çin’de vizyona girdi ve hafta sonunda 478 milyon yuan (69 milyon dolar) hasılat elde etti.

Başrol tartışması

Çin’in tarihi ve kültürel simgesinin merkezde olduğu bu filmin çekimleri gerçekleştirirken başrol oyuncusunun Amerikalı Matt Damon olması oldukça eleştirilmişti. Ancak Çinli yönetmen oyuncusunun arkasında durarak burada sıkıntılı bir durum olmadığını belirtti. Damon’a filmin oyuncularından da destek geldi.

Türkiye’de 30 Aralık’ta 3D olarak vizyona girecek filmin başrollerinde Matt Damon’ın yanı sıra Pedro Pascal, Willem Dafoe, Tian Jing, Andy Lau ve Lu Han gibi oyuncular da yer alıyor.

Star Wars’tan 388 milyon dolarlık hasılat

‘Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’ gösterime girdiği 14 Aralık’tan bu yana dünya çapında 388 milyon dolarlık hasılat elde etti.Serinin sekizinci filmi olarak izleyiciyle buluşan yapım, altı günde 205,2 milyon dolarlık gişe yaptı. ‘Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’, vizyona girer girmez 155 milyon dolarlık bilet satışı yapmıştı. İlk hafta için 130 milyon dolarlık gişe beklentisini aşarak, elde ettiği ilk hafta hasılatıyla, ikinci kez aralık ayı rekoru kırmış oldu. Rogue One, 2015 yapımı animasyon filmi ‘Home’ ve 2009 yapımı ‘Star Trek’in tamamını geride bırakarak şimdiden dünyanın 244’üncü en yüksek hasılatını elde etti.’Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’, bir grup beklenmedik kahramanın, imkansız görünen ‘Ölüm Yıldızı’ planlarını çalma görevi için bir araya gelmesini konu alıyor. Filmin konusu”Bir grup beklenmedik kahraman, imparatorluğun en büyük imha silahı olan Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevi için bir araya gelir. Star Wars zaman tünelindeki bu kilit olay, sıradışı şeyler yapmayı seçen sıradan insanları bir araya getirir ve bu şekilde kendilerinden daha büyük bir amacın parçası haline gelirler.”Beyazperdede bu hafta Tom Cruise’un çığlığı alay konusu oldu

Time’a göre 2016’nın en iyi filmleri

Time dergisi 2016 yılının en iyi filmlerini belirledi. 10 filmlik bir liste hazırlayan derginin listesinde La La Land’dan Moonlight’a kadar pek çok ödül almış filmlerde bulunuyor.İşte Time’ın en iyi 10 filmi;

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.