FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

CHP’li Cihangir İslam: HDP’nin Millet İttifakı’nın içinde olması lazım

CHPli vekil Cihangir İslam ‘Israrla HDP’nin de Millet İttifakı’nın içinde olmasını başından beri savundum, hala daha savunuyorum’ ifadelerini kullandı.

CHP’li Cihangir İslam: HDP’nin Millet İttifakı’nın içinde olması lazım

Saadet Partisi’nden istifa ederek CHP’ye geçen İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, millet ittifakı ve ittifakın adı resmin açıklanmayan PKK’nın siyasi uzantısı HDP hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“HDP’NİN MİLLET İTTİFAKI’NIN İÇİNDE OLMASI LAZIM”

Independent Türkçe’ye konuşan İslam, “CHP’nin içinde bulunduğu Millet İttifakı’nda HDP de yer almalı mı?” sorusunun yanıtladı.

İslam, “Israrla HDP’nin de Millet İttifakı’nın içinde olmasını başından beri savundum, hala daha savunuyorum. Birtakım problemler tek taraflı değil, siyasetin içinden baktığınız zaman daha farklı” dedi.

İslam konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Sivil toplum bize şunu öğretti; farklı kimliklerle benzer siyasetler güdülebilir. Yani bugün siyasete baktığınızda bazı siyasetçiler -bugün bizi yönetenler de öyle düşünüyor- zannediyor ki ben tek bir kimlik yaratırsam, tek bir kimlik oluşturursam, ülke düze çıkar. Hayır böyle değil. Önemli olan şudur: Farklılıklarımıza rağmen sizinle biz aynı mekânı bir hukuk sistemi, bir adil sistem içerisinde paylaşabiliyor muyuz? Birbirimizin arkasını kollayabiliyor muyuz? Birlikte iş yapabilme becerimiz var mı? Yöneticimizi bu ülkeyi yöneteceğimizi, mevzuatımızı birlikte tayin edebiliyor muyuz?”

ROZETİNİ KILIÇDAROĞLU TAKMIŞTI

İslam’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında parti rozetini kendisine takmasıyla resmen CHP’li olmuştu.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.