FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

CHP’de ittifak çalışmaları için Kılıçdaroğlu’na tam yetki verildi

CHP Parti Meclisi toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na diğer partilerle ittifak kurmak için yetki verildi. Toplantıda, milletvekili adaylarının belirlenmesinde “merkez yoklaması” yönteminin uygulanması kararlaştırıldı.

CHP’de ittifak çalışmaları için Kılıçdaroğlu’na tam yetki verildi

CHP’de, 24 Haziran seçimleri için parti stratejisinin belirlenmesi amacıyla art arda toplantılar düzenlendi. 

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu önce Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) ardından da Parti Meclisi’ni (PM) olağanüstü topladı. Kılıçdaroğlu, partinin kurultaytan sonraki en yüksek karar organı olan PM’dan diğer partilerle ittifak kurabilmek için yetki aldı. Toplantıda, milletvekili adaylarının belirlenmesinde “merkez yoklaması” yönteminin uygulanmasına yani adayların PM tarafından belirlenmesine karar verildi.

Toplantıda Cumhurbaşkanlığı adaylığı noktasında Muharrem İnce, İlhan Kesici ve Yılmaz Büyükerşen isimlerinin gündeme geldiği belirtilirken, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün muhalefetin ortak adayı olacağı iddialarına eleştiriler geldi. Çok sayıda PM üyesi Gül’ün aday olabileceği iddialarına tepki gösterdi. Toplantıda, milletvekilleri adaylık ücretleri erkekler için 11 bin, engelli, genç ve kadınlar için ise 5 bin TL olarak belirlendi.

KAYNAK : STAR GAZETESİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.