Firmandex

CHP lideri: Terörü bitirmek için ne istediyseniz verdik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ’daki terör saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada hükümete seslendi ve “Terörü bitirmek için muhalefetten ne istiyorsanız vermeye hazırız. Ne istediyseniz biz size verdik siz de terörü bitirin” dedi.

CHP lideri: Terörü bitirmek için ne istediyseniz verdik

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı,  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaret etti.  Görüşmede CHP Genel Başkan Yardımcıları Öztürk Yılmaz, Selin Sayek Böke ve CHP Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır da hazır bulundu. Ziyaret sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ’daki terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Terör kimden  gelirse gelsin, amacı ne olursa olsun, bütün siyasi partilerin, sivil toplum  kuruluşlarının, meslek kuruluşlarının hep birlikte lanetlemesi gereken bir  olaydır. Teröre karşı ortak birlikteliğimizi hep sürdüreceğiz.” dedi.   Kılıçdaroğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın ziyaretinin  ardından gazetecilere Elazığ’daki terör saldırısı ile ilgili açıklamalarda  bulundu.  Terör saldırısının herkesi son derece üzdüğünü dile getiren  Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili detaylı bilgi almaya çalıştıklarını söyledi. Kemal  Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:   “Terör kimden gelirse gelsin, amacı ne olursa olsun, bütün siyasi  partilerin, sivil toplum kuruluşlarının, meslek kuruluşlarının hep birlikte  lanetlemesi gereken bir olaydır. Teröre karşı ortak birlikteliğimizi hep  sürdüreceğiz. Yine hükümete açık ve net bir çağrı yapıyorum; terörü bitirmek için  muhalefetten ne istiyorsanız vermeye hazırız. Bugüne kadar her şeyi verdik ama  biz hükümetten bir şey bekliyoruz; ne istediyseniz biz size verdik, siz de lütfen  terörü çözün, bitirin. Mücadeleyse mücadele yapın, yasa dediniz yasa, anayasa  dediniz anayasa, her türlü imkanı sağladık, her türlü imkanı verdik. Dolayısıyla  terörle mücadele konusunda ‘elimiz zayıf, elimiz güçsüz’ diye bir sorun olmamalı.  Eliniz güçlü, dolayısıyla terörle mücadeleyi yapın, Türkiye’yi bu beladan  kurtarın.” Terörün bitirilmesi noktasında ellerinden gelen her türlü desteği  vermeye devam edeceklerini açıklayan Kılıçdaroğlu, “Terörü lanetlemek yetmiyor,  terörü bitirmek, sonlandırmak gerekiyor. Dolayısıyla buna uygun politikalar  geliştirmek gerekiyor. Bu talebimi hükümete iletmiş olayım.” diye konuştu.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/chp-lideri-teroru-bitirmek-icin-siyaset-2297095/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ