Çalışan bulamayınca “simidi kendi satan tezgah” yaptı

İpsala ilçesindeki uluslararası karayolunda, camekanlı simit arabasını sabah doldurduktan sonra diğer işlerinin başına dönen simitçi Şendoğan Güneybaşı, akşam hasılatı almaya geliyor. Çalışan kişi bulamayınca çareyi karşılıklı güvene dayalı alışverişte bulan simitçi ‘Sabahtan 100 kadar simidi bırakıyorum, bir bakıyorum 100 simit parası tezgahta” diyor.

Çalışan bulamayınca “simidi kendi satan tezgah” yaptı

Edirne’nin İpsala ilçesindeki karayolunda, sahibinin başında durmadığı tezgahta simidi alan parasını bırakıyor. Karşılıklı güvene dayalı alışverişte, sabah camekanlı el arabasına simitleri dolduran Güneybaşı, akşam hasılatı toplamaya gidiyor

“1 lirayı bırak, simidi al, simitçiyi arama”
İpsala’da ekmek parasını 35 yıldır simit yapıp satarak çıkaran Şendoğan Güneybaşı (55), sabah fırında pişirdiği simitleri, daha dumanı üzerindeyken İpsala Sınır Kapısı’na giden yoldaki simit tezgahına götürüyor.
Tek başına birçok işe yetişmesi gereken Güneybaşı’nın son yıllarda uyguladığı satış yöntemi müşterilerini şaşırtıyor. Yunanistan’a çıkış yapmak için sıraya giren tır şoförlerinin yoğun olduğu yerde bulunan tezgahın camekanında “1 lirayı bırak, simidi al, simitçiyi arama” yazısı yer alıyor. Güneybaşı, tezgaha her gün 100’e yakın simidi doldurduktan sonra diğer işlerinin başına dönüyor.
Çalışan bulamayınca “simidi kendi satan tezgah” yaptın

“Simidi kendi satan tezgah” stratejisi 5 yıldır yürüyor
Güneybaşı kimi zaman ikindi kimi zaman da akşam vakti simitlerin parasını almak üzere tezgaha gidiyor. Simitlerin satıldığını ve paraların da eksiksiz tezgaha bırakıldığını gören simitçi Güneybaşı, karşılıklı güven üzerine geliştirdiği satış stratejisini 5 yıldır yürütüyor.

Şendoğan, “simidi kendi satan tezgah” projesinin tezgahtaki paraları toplamak için geldiği sırada her yere yetişemeyince aklına geldiğini söyledi.

Bugüne kadar koyduğu simitlerden tamamının parasının bırakıldığı gördüğünü ifade eden Güneybaşı, “Adam yok, mecburen fırına gidiyorum, Keşan’a gidiyorum, Enez’e gidiyorum. Sabahtan 100 kadar simidi bırakıyorum bir bakıyorum 100 simit parası tezgahta. Bu karşılık güvendir. Eksik olsa da helal olsun. Bizim insanımız 1 liraya tenezzül etmez.” diye konuştu.

00:59 dk14 Aralık 2016Internet Haber Merkezi / AASatıcısı olmayan simit tezgahı

Edirne’nin İpsala ilçesindeki uluslararası karayolunda, camekanlı simit arabasını sabah doldurduktan sonra diğer işlerinin başına dönen simitçi, akşam hasılatı almaya geliyor. İpsala’da ekmek parasını 35 yıldır simit yapıp satarak çıkaran Şendoğan Güneybaşı (55), sabah fırında pişirdiği simitleri, daha dumanı üzerindeyken İpsala Sınır Kapısı’na giden yoldaki simit tezgahına götürüyor.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ