Bu iş cadı avına döndürülüyor

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, CNN Türk’te gündeme ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Bu iş cadı avına döndürülüyor

CIVITIRSINIZ: Türkeş, 1997’de vefat etti. 2016’nın Ağustos’unda konuşanlara ‘niye sustunuz’ diye sorarlar. Yolda arabanız kasise girse amortisörü patlasa FETÖ’cüler yaptı. Böyle bir yaygın hava var. Cadı avına döndürülüyor bu iş. Böyle olursa esas suçluları ve suçlarını hafifletiriz.

 İŞİ BİTTİYSE VERİR: ABD, Gülen’i iade etse de bulguları çok iyi değerlendirmek lazım. İşi bittiyse verirdi. İlla vermez diye bir şey yok. Münhasıran ‘orasıdır’ demek mümkün değil, ama şüpheyi güçlendirme sebebi; süper güçsün, milyar dolarlık istihbarat servislerin var, azcık da bize bir yardım yap. Bu değilse kim? Senin generallerin bunlara arka çıkıyor. 

 GÜLEN’İN TÜRKİYE’YE FAYDASINI GÖRMEDİM: Rahmetli Türkeş’in sağlığı zamanından beri ben bunları samimi bulmam. Bu şahsiyetin yaptıklarının hiçbirinin Türkiye’ye pratik bir faydasını ben dün de görmedim. Asya’da narkotik güzergahı üzerinde okul açmanın mantığını anlamam lazım. Afganistan’da kuş uçmayan yerde adam okul açıyor.

 MHP ÜZERİNE OYNANAN OYUNLAR: FETÖ tarafından MHP üzerinde de bir oyun mu oynandı. Hiç şüpheniz olmasın. Şimdilik sessizler bakalım, arkadaşlar tekrar konuşmaya başlayınca anlayacağız iddiaları devam ediyor mu etmiyor mu? Bunların hedefi, hevesi MHP’yi almak, ihya etmek, onla bir şey yapmak falan değil. Boş kaba ihtiyaçları var bunların. 

 TRUVA ATIYLA SALDIRACAKLAR: MHP’yi boş bir kap olarak kullanacaklardı, Truva atı. Ona dolup, buraya, iktidara 
saldıracaklar.

 MERAL HANIMA ÖNERİM: Meral Akşener’le FETÖ ile bağlantısı olduğu izlenimini ben edinmiyorum ama kamuoyunda bu çok yaygın. Diğer adaylarla ilgili bu tip iddialar dillendirilmiyor, niye bu hanımefendiyle ilgili dillendiriliyor? Demek ki sadece açıklamaları yeterli gelmiyor, hakikaten haksız bir zan altında kalıyorsa, benim ona önerim daha net, farklı bir şeyler yapmasıdır.

 ADAM PARTİSİNİ SAVUNUYOR:  Bahçeli, ‘Benim ona buna verecek partim yok diyor’, fevkalade doğru bir beyan. Adam partisini savunuyor. Bu doğru yapıyor deyince de ‘Vay keratalar sizin işinize geliyor’ falan. Hayır, benim işime geliyor gelmiyor değil ben oradaki yanlıştan doğruyu görüyorum, onu anlatıyorum. 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/bu-is-cadi-avina-donduruluyor-siyaset-2294598/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ