Bozkırın Tezenesi türküleriyle anıldı

Merhum sanatçı Neşet Ertaş, ölümünün dördüncü yılında Esenler’de düzenlenen programda türküleriyle anıldı.

Bozkırın Tezenesi türküleriyle anıldı

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği müzikli söyleşi programında 4 yıl önce aramızdan ayrılarak türküleri yetim bırakan usta sanatçı Neşet Ertaş yâd edildi.

Türküleriyle gönüllerde taht kuran “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Neşet Ertaş’a Saygı” gecesinde yâd edildi. Moderatörlüğünü Hakan Dedeler’in yaptığı müzikli söyleşi programına Türk Halk Müziği Sanatçısı Erkut Özkan ve İTÜ Ses Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erol Parlak katıldı.

O’NA GÖNÜL BORCUMUZ VAR

Prof. Dr. Erol Parlak, Neşet Ertaş’ın ilmi ve ahlakından söz ederek, “Müzisyen olarak O’na bir gönül borcumuz vardı. O’na karşı ne yapılsa azdır, insanlık Neşet Ertaş gibi velilerin yüzü suyu hürmetine ayakta duruyor. Her geçen gün değerini anlıyoruz. Çok şükür ki, O’nun ilminden ve yüksek ahlakından nasiplendik” dedi.

AĞABEYİMİ YAŞATAN SİZLERSİNİZ

Neşet Ertaş’ın kardeşi Ali Ertaş da gecedeki yerini aldı. Ali Ertaş, “Ağabeyimle yıllarca beraber kaldık. Bir kişiyi anlamak için onunla yaşamak gerekiyor. Onu da sizler yaşatıyorsunuz. Ağabeyimi yaşatan sizlersiniz” diye konuştu.

TÜRKÜLERLE ANILDI

“Neşet Ertaş’a Saygı” programında usta sanatçının; “Dinle Sana Bir Sözüm Var”, “Bir Ayrılık Bir Yoksulluk”, “Gurban Olduğum”, “Zahidem”, “Neredesin Sen” ve “Doyulur mu” gibi sevilen türküleri seslendirildi.

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ