Firmandex

Bozdağ: Tamamen asılsız iddialar!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, cezaevlerinde işkence ve kötü muamele iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bozdağ: Tamamen asılsız iddialar!

Bakan Bozdağ, AA muhabirine gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu  ve soruları yanıtladı.
 
Darbe soruşturmasında bir çok itirafın ortaya çıktığı hatırlatılarak,  etkin pişmanlık konusundaki çağrısının karşılık bulup bulmadığı sorulan Bakan  Bozdağ, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), cezaevlerinde tutuklu bulunan  üyelerinin çözülmesini önlemek için çok ciddi çalışma yaptığını söyledi.
 
Örgütün rüyalar üzerinden çalışma yaptığını belirten Bozdağ, sahte  rüyaların dışarıdan cezaevine sokulduğunu veya cezaevleri içerisinde yayıldığını  ifade etti.
 
Rüyalarla motivasyon yapıldığını dile getirerek, bir örnek paylaşan  Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“ABD seçimleriyle de biraz irtibatlı bir rüya bu. Bir tanesi diyor ki,  ‘Rüyamda bir kaynar kazan gördüm. Kaynıyor, Yarabbi bu ne zulüm diyorum, sonra  bir baktım, kendimi bir konferans salonunda buldum. Orada bir hanımefendi var.  Ona derdimizi anlattık, bizi dinledi. ‘Ben size yardımcı olacağım’ dedi. Sonra da  bize kartını verdi, ‘Ben ABD başkanıyım, ne zaman isterseniz beni arayabilirsiniz  dedi’ diyor. Bu cezaevlerindeki konuşulan rüyalardan birisi.

Bir tanesi, Peygamberimiz Malatya Cezaevi’ne gelmiş, bayram namazı kıldırmış. Duvarlar  kalkmış, herkes saf olmuş. Şimdi öbürü ‘ben görmedim’ diyor, diğeri ‘senin  imanında sıkıntı var. Nasıl görmezsin, ben gördüm’ diyor. ‘Gördüm’ diyen rüyayı  uyduran veya yaymakla görevli olan kişi. Bir sürü sahte rüyalarla içerideki  insanları motive etmeye çalışıyorlar. Çözülmelerini engellemeye çalışıyorlar.”

 
“Yüz tane yalan söylüyorlar”
 
 Bozdağ, örgüt üyelerinin, “14 Ağustos’ta yeni darbe olacak, aman  çözülmeyin” dediklerini daha sonra eylül, ekim aylarında bir kaç kez tarih  verdiklerini belirterek, bu kez “3. Dünya Savaşı çıkacak, Amerika Rusya  savaşacak, Türkiye işgal edilecek”, “DEAŞ Türkiye’ye saldıracak” gibi ifadelerle  motivasyon yapıp çözülmeyi önlemeye çalıştıklarını kaydetti. Bakan Bozdağ, şöyle  devam etti:
 
“Akıl almaz bir şey. Yüz tane yalan söylüyor FETÖ teröristi veya  etrafındakiler, yüzünün de yalan olduğu güneş gibi ortaya çıkıyor ama buna rağmen  örgüt üyeleri yüzbirinci yalan söylendiğinde bu yüzde yüz doğru çıkacakmış gibi  ona tereddütsüz inanıyorlar. ‘Yüz tanesi yalan çıktı, bu yüzbirinciye niye  inanalım?’ demiyorlar. Böyle bir beyin yıkanmışlığı var. Ama buna rağmen  gerçekten çok ciddi sayıda itiraflar geldiğini de buradan ifade etmek isterim.”
 
FETÖ üyeliği veya darbe teşebbüsü nedeniyle cezaevlerinde bulunanların  ailelerine de seslenen Bozdağ, ailelerin evlatlarına sahip çıkması, terör  örgütüyle evlatları arasına mesafe koydurmasını, terör örgütünün evlatlarını  kullanmasına izin vermemesini istedi.
 
Bozdağ, FETÖ üyelerinin cezaevinden kaçış planlarının ortaya çıktığı  yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine, Türkiye’de kapalı cezaevlerinde  ciddi güvenlik tedbirleri bulunduğunu, iç ve dış güvenliğin üst düzeyde olduğunu,  havadan gelecek saldırılara karşı da ciddi tedbirler alındığını vurguladı.  Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:
 
“Cezaevlerinde bir kaçış planının başarılı olma ihtimali milyonda bir,  var mıdır, yok mudur onu bilmem. Öyle kolay kolay mümkün olacak bir şey değil.  Çünkü onlara ilişkin tedbirlerimizi aldık. O çıkan krokinin gene bir motivasyon  amaçlı örgüt planı olduğunu düşünüyorum. Yani, 3. Dünya Savaşı’nı çıkaramadılar,  Türkiye’yi işgal ettiremediler, yeni darbeyi yaptıramadılar. Pek çok şey yapmak  istediler, hepsi yalan çıktı. Şimdi, ‘Kaçıracağız biz sizi, bir organizasyonumuz  var, haberiniz olsun.’ Bu maksatla yapıldığını biz düşünüyoruz. Yoksa onların  öyle bir şeyi başarma şansları kesinlikle söz konusu değildir. Bunlara karşı her  türlü tedbirler alınmıştır.”
 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ