BORUSAN LOJİSTİK

Adres
Bayar Cad. Şehit Mehmet Fatih Öngül Sok. Bağdatlıoğlu Plaza No: 3 – 4 - 5 34742 Kozyatağı - Kadıköy – İstanbul / Türkiye
Faks
+90 216 445 77 03
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

1973 yılında kurulan Borusan Lojistik, 2000 yılından bu yana “entegre lojistik hizmet sağlayıcı” olarak Türkiye Lojistik Hizmetleri, Liman Hizmetleri, Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri ve Yabancı Ülkeler Lojistik Hizmetleri olmak üzere dört stratejik alanda hizmet vermektedir.

Borusan Lojistik’in Türkiye Lojistik Hizmetleri kapsamında depolama, gümrükleme, yurtiçi taşıma, ağır taşımacılık, dağıtım araç stoklama ve sevk öncesi araç kontrol (PDI) hizmetleri sunmaktadır. Şirket, uluslararası taşımacılık alanında ise Chartering ve Multimodal Taşımacılığı, Uluslararası Konteyner Taşımacılığı Uluslararası Kara Taşımacılığı, Uluslararası Demiryolu Taşımacılığı ve Uluslararası Havayolu Taşımacılığı operasyonları gerçekleştirmektedir.

Gemlik’te, stratejik bir konuma sahip Borusan Limanı ise dünya standartlarında konteyner, genel kargo, proje kargo, dökme yük, PCC, liman ve terminal hizmetleri veriyor. Liman bugün 5.000.000 ton genel kargo, 400.000 TEU konteyner ve 250.000 araç elleçleme kapasitesine sahiptir. Bunun yanı sıra Borusan Limanı’nın toplam 360.000 m²’lik gümrüklü ve gümrüksüz terminal sahası bulunmaktadır. 450 metre uzunluğundaki ve 14,5 metre derinliğindeki lineer rıhtımıyla Türkiye’de bir ilki temsil etmektedir.

Yabancı Ülkeler Lojistik Hizmetleri kapsamında, Ortadoğu ülkelerinde, Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Cezayir’de, Hollanda’da, ABD’de ve Kazakistan’da Borusan Logistics markasıyla sürdüren Borusan Lojistik % 100 kendisine ait şirketler ile 3PL ve 4PL Hizmetleri vermektedir.Borusan Lojistik 2012 yılı Aralık ayında lojistik sektörünün gidişatını değiştiren bir satınalmaya imza atarak Sektörün ilk 10 oyuncusundan biri olan Balnak’ı bünyesine katmıştır. Bu birleşme sonucunda Borusan Lojistik, 600 milyon dolarlık cirosu, istihdam sağladığı 4000 kişi, 400 bin metrekareyi aşan kapalı depolama alanı, , 4 kıtadaki 6 şirketi ve sayıları 100’ü aşan uluslararası acentası ile Türkiye lojistik sektörünün lideri konumuna gelmiştir. Balnak, % 100 Borusan Lojistik iştiraki olarak hizmetlerine devam etmiştir.

1 Temmuz 2015 itibarı ile Borusan Lojistik, Borusan Lojistik ve %100 ortağı olduğu BLG Lojistik Hizmetler tüzel kişiliklerini Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre birleştirerek, Borusan Lojistik, BLG (Balnak Markası ile) altında mevcutta verilen tüm hizmetleri aynen vermeye devam edecek ve BLG, tüm varlık ve yükümlülükleri ile birlikte Borusan Lojistik tüzel kişiliği tarafından devralınacaktır. Böylelikle Balnak, Borusan Lojistik’in markalarından biri konumuna gelmiş olacaktır.

Özellikle Avrupa’da son derece sağlam bir altyapıya ulaşan Borusan Lojistik’in karayolu acente ağına Almanya, İsviçre, Avusturya, Danimarka, Finlandiya, İsveç, Norveç, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Yunanistan, Bulgaristan, Hollanda, İngiltere, Belçika, İtalya, Fransa, İspanya, Fas, Tunus, Portekiz ve Baltık ülkeleri eklenerek uluslar arası taşımacılık alanında daha da güçlenmiştir.

Borusan Lojistik, Balnak’ın kendisini tamamlayan yapısı, genişlemiş hizmet alanı ve kalitesinin güvencesi olan Borusan iş kültürü ile Türkiye lojistik sektörünün lider lojistik iş ortağı konumuna gelerek, “2022 yılında dünyanın ilk 10 kontrat lojistik şirketinden biri konumuna gelme” vizyonuyla yoluna devam etmektedir.l

Henüz resim eklenmemiş.

40.968595, 29.101352

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ