Firmandex

BKM’den şehit aileleri için sürpriz karar

Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM), Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısı sonrası bu hafta sahnelenmesi planlanan gösterileri iptal etmeme kararı aldı. Yapılan açıklamada oyunlardan elde edilecek gelirlerin şehit ailelerine bağışlanacağı duyuruldu.

BKM’den şehit aileleri için sürpriz karar

Güldür Güldür Show, Ata Demirer Gazinosu ve Münakaşa gibi ünlü gösterilerini iptal etmeme kararı alan BKM, yaptığı açıklamada bu haftaki oyunlardan elde edilecek gelirin şehit ailelerine bağışlayacağını #TerörüLanetliyoruz etiketiyle duyuruldu.

İşte BKM’den yapılan o açıklama: “Bu hafta BKM tüm oyunlarını sahneleyecek ve elde edilen gelir şehit ailelerine bağışlanacaktır. Tüm seyircilerimize duyurulur.”

BKM (@bkmonline) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (14 Ara 2016, 03:31 PST)

Ünlülerden Halep isyanı

Esed rejimi, sivil halkı sokaklarda vahşice katlederken, 100 bin sivilin katliamla karşı karşıya olduğu belirtildi. Katliama sessiz kalmayan ünlü isimler Halep halkına uygulanan zulme sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla karşı çıktı. Şarkıcı Hande Yener, Bengü, Gülben Ergen, Buray ve oyuncu Oktay Kaynarca, Şahan Gökbakar, Pelin Akil, Deniz Çakır katliamın çığlıklarını duyurmak için seferber oldu. Hande Yener (@handeyener) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (13 Ara 2016, 19:13 PST) oktaykaynarca (@oktaykaynarca) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (13 Ara 2016, 21:08 PST) Şahan Gökbakar (@sahangokbakar) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (13 Ara 2016, 13:12 PST) Gülben Ergen (@gulben123) tarafından paylaşılan bir video (13 Ara 2016, 03:50 PST) Pelin Akil ALTAN (@pelinakil) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (13 Ara 2016, 13:33 PST) Bengu (@benguofficial) tarafından paylaşılan bir video (13 Ara 2016, 22:36 PST) Buray (@buraymusic) tarafından paylaşılan bir video (13 Ara 2016, 22:41 PST) Deniz Çakır (@denizcakir) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (13 Ara 2016, 22:44 PST) Kekilli’den ‘döviz bozdurma’ şarkısı Demet Akalın’dan ‘dolar’ açıklaması Gösterisinin gelirini şehit ailelerine bağışlayacak Hülya Koçyiğit: Bu hangi kitapta yazıyor?

Kekilli’den ‘döviz bozdurma’ şarkısı

Şarkı besteleyen sanatçı Murat Kekilli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “döviz bozdurma” çağrısına destek verdi. Kekilli, yaptığı açıklamada, son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı doğrultusunda, Türk lirasının kullanımıyla ilgili esnaf, işçi, memur, iş adamı, öğrenci, sivil toplum kuruluşu gibi ülkede toplumsal duyarlılığı olan kim varsa herkesin ortaklaşa sahiplendiği muazzam bir kampanya başladığını söyledi.Mizah katarak destek verdi Kendisinin de bir müzisyen olarak bu toplumsal duyarlılığa kayıtsız kalamadığını ifade eden Kekilli, “Toplumsal duyarlılığa destek olmak için ‘biz ne yapabiliriz?’ diye düşündük. Aklımıza Türk lirası ile ilgili bir beste yapmak geldi. Aslında biz bütün demeçlerimizde para için, sanatın bulaşması gereken son alandır derdik. Ancak burada paranın kendisi değil, ülkemizin içinde bulunduğu durum söz konusuydu. Bu sebeple milli ruhu referans alarak biraz da mizah katarak fikrimizi anlatmak istedik.” diye konuştu.Kekilli, “Bizde Türk Lirası Tek Geçer Akçe” adıyla bir şarkı bestelediğini aktararak, insanlara dövizini Türk lirasına çevirmeyi tavsiye etti. Sanatçı Murat Kekilli’nin, sosyal medya hesaplarında paylaştığı şarkıda, “İhtiyacın her neyse beğen gülüm dükkan senin/Bizde Türk lirası tek geçer akçe/Beğen gülüm dükkan senin/Al çeşit çeşit ne varsa, hepsi de emrine amade/Yeter ki bana gel Türk lirasıyla/Beğen gülüm dükkan senin/Yeter ki bana gel Türk lirasıyla/Beğen aşkım dükkan senin” sözleri yer alıyor.Erdoğan’ın ‘bozdurun’ çağrısına ünlülerden destek Murat Kekilli şarkıyı Instagram hesabından paylaştı: MURAT KEKİLLİ (@kekillimurat) tarafından paylaşılan bir video (9 Ara 2016, 05:55 PST)

Demet Akalın’dan ‘dolar’ açıklaması

Çıktığı alışveriş sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan şarkıcı Demet Akalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘dövizlerinizi bozdurun’ çağrısına uymadığını açıkladı.Ünlü şarkıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dolarlarınızı bozdurun, liraya dönün” uyarısına uyup uymadığı sorulunca “Hayır, ben döviz bozdurmadım çünkü zaten ben hep lira kullanıyorum” dedi. Daha önce de Erdoğan’ın çağrısına destek veren Ebru Yaşar 10 bin dolar İzzet Yıldızhan 1 milyon dolarını bozdurarak dekontunu paylaşmıştı.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ