Firmandex

Beyaz Saray’da övgü dolu sözler: Çok iyi bir adam!

ABD Başkanı Obama ile başkanlığa seçilen Trump, yönetimin devir sürecini görüşmek üzere Beyaz Saray’da ilk kez bir araya geldi.

Beyaz Saray’da övgü dolu sözler: Çok iyi bir adam!

Seçim gecesinden beri New York’ta bulunan Trump, bugün özel uçağıyla başkent Washington’a geldi. Trump, Beyaz Saray’a Gizli Servis güvenlik görevlileri eşliğinde girdi.

ABD MEDYASININ İLGİSİ

Amerikan medyası, Trump’ın Obama ile görüşmesine büyük ilgi gösteriyor. Amerikan televizyon kanalları, Trump’ın uçağının Ronald Reagan havalimanına inişini canlı olarak verdi.

Seçimin ardından ilk kez bir araya gelen Obama ile Trump, başkanlık görevini devretme sürecini ele aldı.

Oval Ofis’teki görüşme basına kapalı yapıldı.. Obama ve Trump, görüşmelerinin ardından basına kısa birer açıklama yaptı.

OBAMA: MÜKEMMEL BİR GÖRÜŞME

Obama, Trump ile iç ve dış politika bağlantılı birçok konuyu ele aldıklarını ifade ederek, görüşmenin mükemmel geçtiğini açıkladı.

“BAŞARILI OLMAN İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Obama Trump’a hitaben, “Artık, başarılı olman için elimizden geleni yapacağız. Çünkü sen başarılı olursan, ülke de başarılı olur” dedi.

TRUMP BUNDAN SONRAKİ GÖRÜŞMELERİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR

Trump da başkan ile bir araya gelmekten büyük onur duyduğunu ve bundan sonra yapacakları diğer görüşmeleri sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

GÖRÜŞME ÖNCESİ TRUMP KENDİ EKİBİYLE TOPLANDI

Trump’ın bu görüşme öncesi, Beyaz Saray’da birlikte çalışacağı ekibi belirlemek amacıyla üst düzey danışmanlarıyla toplandığı bildirildi.

FİRST LADY’LER DE GÖRÜŞTÜ

Obama ile Trump’ın görüşmesi devam ederken, First Lady Michelle Obama da Trump’ın eşi Melania Trump ile görüştü.

TRUMP: OBAMA ÇOK İYİ BİR ADAM

Başkan Obama ile ilk kez yüz yüze görüştüğünü belirten Donald Trump da, ‘çok iyi bir adam’ olarak nitelediği Obama’nın tecrübelerinden yararlanacağını dile getirdi.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ