Firmandex

Bazı illere okullar tatil edildi

Ülke genelinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle bazı illerde ve ilçelerinde okullar tatil edildi. İşte okulların tatil edildiği il ve ilçeler…

Bazı illere okullar tatil edildi

Bayburt

Bayburt’ta kar yağışı dolayısıyla il genelinde bugün eğitim öğretim yapılmayacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda bugün eğitim öğretime ara verildi.

Kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

Karaman

Kar yağışı nedeniyle geçen hafta iki gün eğitime ara verilen Karaman’da, okullar bugün de tatil edildi.

Ağrı

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı nedeniyle Ağrı merkez, Patnos ve Eleşkirt ilçelerindeki köy okulları ile taşıma sistemle eğitim veren okullarda eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Iğdır

Iğdır Valiliği ise kent merkezindeki ilkokullar ve ortaokullar ile merkeze bağlı yerleşim birimlerindeki Kervansaray, Alibeyköy, Güngörmez, Mezra, Taşlıca, Harmandöven, Pınarbaşı, Kızılkule ilk ve ortaokullarının yoğun kar yağışı nedeniyle bugün tatil edildiğini açıkladı.

Erzincan

Erzincan’da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Meteorolojiden alınan son tahminlere göre il genelinde yoğun kar yağışının devam etmesi nedeniyle eğitime bugün ara verildiği belirtildi.

Öğrencilerin olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için bu kararın alındığı vurgulanan açıklamada, “Erzincan il merkezi, ilçelerin tamamında 26 Aralık Pazartesi günü yoğun kar yağışından dolayı eğitime bir gün ara verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Hakkari

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, öğrencilerin olumsuz hava koşullarından kötü etkilenmemesi için eğitime bugün ara verilmesi kararı aldıklarını söyledi.

Bitlis

Bitlis’te kar yağışı nedeniyle tüm okullar yarın için bir gün süreyle tatil edildi.

Kentte akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Bitlis merkez ve bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liseler bugün bir gün süreyle tatil edildi.

İstanbul’da 3 gün boyunca kar bekleniyor

Bugünden itibaren tüm yurdun soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmesi bekleniyor. Yağışlar Çarşamba günü yurdun büyük kesiminde etkisini gösterecek. Sibirya üzerinden gelen soğuk hava ve kuvvetli fırtına ile Ege ve Akdeniz’in kıyı kesimlerinde dahi kar yağışı görülebilir. İstanbul’da da Çarşamba günü karla karışık yağmur görülecek. Sıcaklık gündüz 5 dereceye kadar düşecek. Yağmurun perşembe günü kara dönmesi ve cumartesi gününe kadar etkili olması bekleniyor. Pazar günü ise hafif şekilde ve yağmurla karışık devam edebilir.Tüm yurtta yağış bekleniyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uzun vadeli tahminlerine göre Perşembe günü Marmara, Karadeniz’in batısı, İç Anadolu, Ege ve Akdeniz’in büyük kısmı ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun bazı bölgelerinde kar yağışı görülecek. Cuma günü de sürecek yağışlar, Cumartesi günü neredeyse tüm yurtta etkisini gösterecek. 2017’nin ilk günü ise doğu bölgelerde etkisini sürdürecek.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ