Başbakan YDK sonuç bildirisini açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında bulunduğu 9. Yatırım Danışma Konseyi (YDK) Toplantısı sonuç bildirisi açıkladı.

Başbakan YDK sonuç bildirisini açıkladı

9. Yatırım Danışma Konseyi (YDK) Toplantısı, bugün Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında İstanbul’da Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde başladı. Toplantı öncesi YDK üyeleri ve Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli kahvaltıda bir araya geldi. Arından 14 farklı ülkeden, 10 ayrı sektörde yer alan ve toplam ciroları 666 milyar dolar, toplam istihdamı da 1,5 milyon olan konsey üyelerinin katıldığı toplantının açılışını Başbakan Yıldırım yaptı.

Yıldırım’ın katılımı ile basın mensuplarına toplu görüntü verilmesinin ardından Konsey Toplantısı’nın birinci oturumuna geçildi. Basına kapalı gerçekleştirilen oturum, Başbakan Yıldırım’ın konuşması ile başladı. Oturumda daha sonra YDK üyeleri, yuvarlak masa düzeninde Türkiye’nin yatırım ortamına ilişkin görüşlerini paylaştı.

Yine basına kapalı gerçekleştirilen Konsey Toplantısı’nın ikinci oturumunda ise YDK üyeleri tarafından imzalanacak sonuç bildirisi hazırlandı.

Sonuç bildirisini Başbakan Yıldırım açıkladı

İşte o konuşmadan satır başları

Ekonomi dinamik bir sektör, gelişen kürsel şartlara göre tedbirlerinizi anında almazsanız sonuçları olumsuz yansıyabilir. Bunun farkındayız ve o nedenle Türkiye 27 yıldır büyüyerek bugünlere geldi. Bankacılık sisteminin direnci asla ve asla azalmadı. Sermaye yeterlilik oranları yüzde 16’yı bulmuş durumda.

Bundan sonra bankacılığın amacı KOBİ’ler başta olmak üzereye ülke ekonomisine daha çok kaynak aktarmak olacak. Bilişim, sektörü, lojistik gibi buna benzer 7 temel sektörde ayrıcalıklı özel teşvik uygulamaları yürürlüğe girecek. Bölgesel olarak öncelikli olan bölgelerimiz var. Türkiye’yi gelecek yıllar için bir bölgesel yönetim merkezi olarak kabul ediyoruz. 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ