FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Bakan Akdağ: FETÖ ile irtibatlı bin 500 doktor ihraç edildi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından, örgütle irtibatlı olanların ihracına ilişkin, ‘Doktor sayısı olarak bin 500 civarında bir ihraç oldu. Bu, toplam doktor sayısı içerisinde çok büyük bir sayı değil.’ dedi.

Bakan Akdağ: FETÖ ile irtibatlı bin 500 doktor ihraç edildi

Bakan Akdağ, partisinin Ordu İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada bir gazetecenin FETÖ operasyonları kapsamında açığa alınan ve ihraç edilen sağlık personeli sayısı hakkındaki sorusunu yanıtlayan Akdağ, operasyon sonucu açığa alınan ve ihraç edilen personelin sağlık hizmetini çok fazla etkilemediğini belirtti.

Akdağ, 6 bin 500’ün biraz üzerinde ihraç edilen sağlık personeli bulunduğunu vurgulayarak, “Doktor sayısı olarak da bin 500 civarında bir ihraç oldu. Bu, toplam doktor sayısı içerisinde çok büyük bir sayı değil. Toplamda 500 bine yakın personelimiz var. Bunların içerisinde hizmet alımı yapılan firmalara ait çalışanlar da var ama biz yine de Maliye’den bu eksikleri tamamlamak için gerekli kadroları istedik. Bu kadrolar bize verildi. İçinde bulunduğumuz yıl da gerekli istihdamı yapacağız.” ifadesini kullandı.

“FETÖ/PDY mensubu bir kişinin devletin kurumları içerisinde, kamuda çalışması sadece bir sayı olarak düşünülmemeli.” diyen Akdağ, şöyle devam etti:

“Bu, çok riskli ve tehlikeli bir iş. 15 Temmuz’dan uzaklaştıkça bazen yaşadığımız tehlikenin ne kadar büyük olduğunu unutuyoruz. Çok büyük bir felaket ile karşı karşıya kalmıştık. Allah korusun, milletimizin özgürlüğünü kaybetmeye ramak kalmıştı. Millet bunu gördüğü için zaten o gece topyekun ayağa kalktı. Onun için biz de 248 şehit verdik. Onun için 2 bin 200 gazi ile o geceyi atlatabildik. Cenabı Hak, bu milletin bütün fertlerinden razı olsun ki bu millet vatanına, bayrağına ve istiklaline bağlılığını ortaya koydu. Yoksa ne biz bugün partide olabilirdik, ne de sizler basın mensubu olarak serbestçe görevlerinizi yapabilirdiniz. Bu, Türkiye üzerinde oynanan oyunların en büyüğüydü. Son yüzyılda Türkiye’nin hatta İslam dünyasının karşılaştığı en büyük fitne idi. Dolayısıyla bu fitneyi ortadan kaldırmak için kamudan insanların bir kısmının bu örgüte bağlı olanların ihraç edilmesi çok doğru bir iştir. İhraç edilen sayı bizim hizmetlerimizi etkileyecek ölçüde değil.”

Anayasa değişikliği referandumu

Bakan Akdağ, anayasa değişikliğine ilişkin referandumda da Ordu’dan yüzde 70-80 civarında oy beklediğini bildirdi.

Referandum sürecinde CHP’nin tutumunu anlamanın bile zor olduğunu vurgulayan Akdağ, sözlerini şöyle tamamladı:

“CHP kendi geçmişine yakışan bir iş yapmıyor. Maalesef HDP ile omuz omuza hareket tarzı var. Bunu Meclis’teki görüşmelerde biz çok yakından yaşadık. Enteresan şekilde Meclis’te milletin önüne bu referandum kararının getirilmesine HDP ve CHP milletvekilleri zorbalık ve kaba kuvvetle birlikte mani olmaya çalıştılar. AK Parti’nin yaptığı tek şey, uzun yıllardır konuşulan bir meselede milletin hakemliğine başvurmak. Demokrasi dendiğinde mangalda kül bırakmayanların sandık milletin önüne götürülmeye çalışıldığında buna mani olmaya çalışmaları gerçekten dikkati çekicidir. Millet her zaman doğruyu bulmuştur. Allah’ın izniyle bu referandumda da doğruyu bulacaktır. Biz yönetimin şeklini değiştiriyoruz. Güçlü bir liderlik istikrarlı bir yönetimle Türkiye’nin geleceğini aydınlatmaya çalışıyoruz. Bundan CHP korkmamalıdır.”

Bakan Akdağ, daha sonra partililerle basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.

KAYNAK : STAR Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.