Bab zaferle taçlanmalı

MHP lideri Devlet Bahçeli, Irak ve Suriye’de mesken tutmuş terör örgütlerinin Türkiye’nin bekasını tehdit ettiğini söyledi. Fırat Kalkanı Harekatı’nın zaferle taçlanması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, “El Bab’dan elimiz boş dönersek Diyarbakır’ı riske atarız. Ankara’yı tehlikeye sokarız” dedi.

Bab zaferle taçlanmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 13’üncü dönem eğitim faaliyetlerinin tamamlanması dolayısıyla düzenlenen sertifika törenine katıldı. MHP Genel Merkezi’ndeki Gün Sazak Konferans Salonu’nda yapılan törende konuşan Bahçeli, Fırat Kalkanı Harekatı’na değindi. Bahçeli, “Irak ve Suriye’de mesken tutmuş terör örgütleri Türkiye’nin bekasını tehdit etmektedir. Bu bakımdan El Bab operasyonundan alnımızın akıyla çıkmalıyız.” dedi.

ANKARA’YI TEHLİKEYE SOKARIZ

Terörle mücadelenin, partiler üstü bir mesele olduğunu belirten Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: “Fırat Kalkanı Harekatı kesinlikle zaferle taçlanmalıdır. Ülke olarak kimsenin toprağında gözümüz yoktur. Irak ve Suriye’yi mesken tutmuş terör örgütleri, Türkiye’nin bekasını ileri düzeyde tehdit etmektedir. El Bab operasyonundan alnımızın akıyla çıkmalıyız. El Bab’dan elimiz boş dönersek Diyarbakır’ı riske atarız, Ankara’yı tehlikeye sokarız. Terör örgütlerinin yalnızca ülkemizde değil, doğup palazlandığı yerlerde imhasını şart ve kaçınılmaz görüyoruz. Türkiye terörü kaynağında yok ederken, terörizme destek veren ülkelerle çok yoğun bir diplomasi ve siyasi mücadeleye girmeyi de ihmal etmemelidir.”

MÜTTEFİK GÖRÜNÜMLÜ ÜLKELER

Terörün, 2016 yılını parantezine aldığını dile getiren Bahçeli, “Dost ve müttefik görünümlü ülkeler, teröristlere şeker dağıtır gibi su ve ekmek verir gibi bomba verdi. Silahlanmalarını teşvik etti. Nihayetinde canlı bombalar sinemizde patladı. Bombalı araçlar vızır vızır şehirlerimizde gezip, hedef noktalarda infilak ettirildi. 2016 yılında teröristler zincirlerinden boşanmışçasına saldırdı. Türkiye’nin yıkımı ve esarete düşmesi projelendirildi” dedi.

Törende Bahçeli’nin köstekli saati dikkat çekti. Sadece 10 adet üretilen saatin üzerinde MHP binasının figürünün işlendiği görüldü.

İÇ SAVAŞ ÇIKARMAK İSTİYORLAR

“Türkiye’yi böldürmeyeceğiz. Her taşı yakut olan vatanımıza leke sürdürmeyeceğiz” diyen Bahçeli şu ifadeleri kullandı: “Gün dargınlık günü değildir. Doğudan batıya, kuzeyden güneye büyük bir aile olduğumuzla övünelim. Kürt kökenli kardeşlerim, gelin Çanakkale’de olduğu gibi tek yumruk olalım. Gelin, Kurtuluş Savaşı yıllarındaki yan yana göz göze aynı gövdenin dalları gibi beraberce ülkeyi müdafaa edelim. İç savaş çıkarmak istiyorlar. Oyuna gelmeyelim. Aramızda nifak çukuru açmayı başaramayacaklar.”

Kılıçdaroğlu’na anayasa tepkisi

Anayasa değişiklik teklifine yönelik CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine yanıt veren lideri Bahçeli, tartışılan konunun rejim olmadığını, üzerinde tahribat yapılan, tartışmalara ve uzlaşmaz fikir ayrılıklarına neden olan hükümet etme sisteminin niteliği olduğunu vurguladı. Kılıçdaroğlu’nun sabah başka, akşam başka konuştuğunu belirten Bahçeli, “2007’de, TBMM’de cumhurbaşkanı seçilmiş olsaydı, çözümü için müdahil olmak durumunda kaldığımız sertleşen filli bir bunalımın bugün hiçbir şekilde ortasında bulunmayacaktık. Hakkari’ye gidip özerklik vaadinde bulunan Sayın Kılıçdaroğlu, hazırlanan anayasa teklifinin eyalet sistemini getireceğini yüzsüzce söyleyebiliyor. Derlerdi de inanmazdık, meğer doğruymuş; Sayın Kılıçdaroğlu sabah başka, akşam başkadır. Pot üstüne pot kırarken, çarkçıbaşı unvanını kimseye vermeye niyetli de görünmemektedir. Bazı CHP milletvekilleri ismimi utanmadan, sıkılmadan İmralı canisiyle yan yana anmaktadır” dedi.

Terörün lojistiği ABD’den

Amerika’nın terör örgütleri PYD ve YPG’ye yönelik tutumuna tepki gösteren Bahçeli şunları söyledi: “Ayrıca ABD’nin PYD-YPG silah yardımı kabul edilemeyecek bir husumet alametidir. Bu ülkeyle NATO şemsiyesi altında müttefik değil miyiz? ABD’nin YPG’yi silahlandırması ne anlama gelmektedir? Bu ülke, sınırlarımız boyunca bir terör koridoru açma gayesinin neye, kime hizmet olduğunun gerçekten de şuurunda mıdır? Fırat’ın doğusunun ABD tarafından terör gruplarının lojistik merkezi haline getirildiği, nakliye uçaklarıyla taşınan silah ve mühimmatın PYD-YPG’ye gittiği nettir. ABD’nin, Rakka operasyonunu önümüzdeki bahar aylarına erteleyip El Bab’a yüzlerce IŞİD’li canileri takviye ettiğine dönük iddiaların yenilir yutulur bir tarafı olamayacaktır.”

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ