Firmandex

Araç kaportasındaki çizikler nasıl düzeltilir?

Otomobil sahiplerinin ortak sorunlarından biri olan kaporta çiziklerinden kurtulmak mümkün. Peki hangi uygulamalar ile araç kaporta çiziklerinden kurtulunabilinir? İşte kaporta çiziklerinden kurtulmanın yolları

Araç kaportasındaki çizikler nasıl düzeltilir?

Özellikle büyük şehirlerde yaşan otomobil sahiplerinin en büyük sorunlarından biri olan kaporta çiziklerinden kurtulmak mümkün. Otomobillerin kaportasında oluşan yüzeysel çizikler pasta uygulaması ile giderilir. Pasta uygulaması sayesinde boyalı yüzeydeki hasarlı kısmı sıyırarak eskisi gibi görünmesini sağlar. Bu sayede kaporta çizikleri kolaylık kolaylıkla yok olur.

Kaporta çiziklerini yok eden pasta uygulaması nasıl yapılır?

Kaportaya pasta uygulaması sırasıyla önce kalın pasta, daha sonrasında da ince pasta olmak üzere yapılır. Kaporta çiziklerini yok etmek için yapılan uygulamada spiral adı verilen alet kullanılır. Bu alete takılan yumuşak sünger başlık zımpara gibi işlev görerek boyadaki hasarı yani kaporta çiziklerini temizler. 

Son olarak ise pasta uygulanan yüzey temizlenir ve cilalanarak parlak görünmesi sağlanır. Bu işlem bittikten sonra kaporta çizikleri yok olur ve otomobiliniz eski görünümüne geri döner. 

Kaporta çizikleri için yaptığınız bu uygulamanın maliyeti bulunduğunuz şehirden ve ustadan ustaya değişiklik gösterebilir. Fakat arabaya en az hasarla uygulayabileceğiniz bir sistemdir. Markası belli olmayan ve piyasada sıkça yaygın olan kaporta çiziklerini yok eden adı altında satılan ürünlerin alınmaması ustalar tarafından belirtilir.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ