Allah’ın Elçisi filminin galası yapıldı

Hz. Muhammed’in çocukluk ve ilk gençlik dönemi ile İslam’ın doğuşunu anlatan “Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi” filminin galası yapıldı.

Allah’ın Elçisi filminin galası yapıldı

Yönetmenliğini Mecid Mecidi’nin üstlendiği ve İslamiyet ile ilgili en iddialı yapım olmayı hedefleyen filmin galası, geniş katılımla Kanyon AVM’de yapıldı.

İki yıl önce İslam’ı seçen Alman oyuncu Wilma Elles, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Almanya’da “İslam Bilimleri” okuduğunu belirterek, İslam hakkında çok önceleri araştırma yapmaya başladığını söyledi.

“Filmden çok şey öğreneceğiz İslam hakkında”

Hz. Muhammed’in hayatının anlatılmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade eden Elles, “Evrensel bir film. Çok iyi araştırılması gereken, çok zor bir görev. Çünkü izleyenler bütün detaylara çok dikkat edecektir. Filmden çok şey öğreneceğiz İslam hakkında. Sadece şimdi değil, bundan 50-60 yıl sonra da değerli bir film olacaktır.” diye konuştu.

“Pürüzsüz bir film”

Yapımcı ve yönetmen Osman Sınav İranlı yönetmen Mecid Mecidi’yle dost olduklarını ve filmin setini çekimlerden önce ziyaret ettiğini bildirdi.

Filmi daha önce kısmen izlediğini anlatan Sınav, şöyle konuştu:

“Çok anlamlı ve güzel bir iş, olağanüstü bir film oldu. Mecidi’nin bakışını, hikayeyi değerlendirme şeklini ve çekimlerini beğendim. Peygamber’in gelişini, vahyin ne şartlarda indiğini o kadar güzel anlatıyor ki o duyguyu çok iyi geçiriyor izleyenlere. Uzun yıllar çalıştı. Sinema tarihi açısından ve tüm dünya insanlığı için çok değerli bir film oldu. Bilgim dahilinde, spekülasyon yapılacak bir film de değil. Şüpheye yer bırakmayan, pürüzsüz bir film.”

Çekimler için 30 milyon dolar harcandı

Senaryosunu Mecidi ile Kambuzia Partovi’nin kaleme aldığı film, Hz. Muhammed’in doğumundan 13 yaşına kadar geçen süredeki yaşamını ve o yıllarda gelişen olayları, farklı bir bakış açısıyla ele alıyor. İtalya’dan bazı yönetmenlerin de yer aldığı film, Hz. Muhammed hakkında bugüne kadar çekilmiş ikinci film olma özelliğini taşıyor.

İki yıl süren araştırma ve 5 yıl süren çekimler sonunda tamamlanan film için Mekke ve Medine platosu hazırlandı. Üç yılda tamamlanan platolarda, 40 yıl daha tarihi filmlerin çekilebileceği dayanıklılıkta setler oluşturuldu.

Toplam 30 milyon dolar harcanan ve 2015’te tamamlanan filmde, Sareh Bayat, Mohsen Tanabandeh, Rana Azadivar, Ali Reza Shoja-nuri ve Mina Sadati’nin rol aldı.

Görüntü yönetmenliğini Vittorio Storaro’nun üstlendiği “Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi”, cuma günü vizyona girecek.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ