FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Ali Cumhur Taşkın: Türk adaletine hesap verecekler

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Milli iradeyi hedef alan bildiriyle ilgili açıklama yaptı.

Ali Cumhur Taşkın: Türk adaletine hesap verecekler

Darbe hevesi’yle 104 emekli amiralin kaleme aldığı skandal bildiri sonrası büyük tepki çekmiş ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından söz konusu bildiriye imza atan isimler hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Skandal bildiriye bir tepki de AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın’dan geldi.

TAŞKIN’IN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE;

Deniz Kuvvetlerinden emekli 104 amiralin, Kanal İstanbul ve Montrö tartışmalarını bahane ederek milli iradeyi ve onun meşru temsilcisi hükümetimizi hedef alan gece yarısı yayınladıkları darbe imalı bildiriyi şiddetle kınıyorum.

15 Temmuz darbe ve işgal girişiminin hâlâ sıcaklığını koruduğu bir ortamda, 104 emekli amiralin, yayınladığı gece yarısı bildirisinin  içeriği de, yayımlanma biçimi de, dili de, ruhu da açık seçik bildiğimiz vesayetçi kafasının ürünüdür.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve devleti dimdik ayaktayken ve görevinin başındayken; Gece yarısı bir bildiri yayınlayarak Türkiye’yi karıştırmaya kimsenin hakkı yoktur.

Türkiye, uzun yıllar boyunca darbe heveslisi bu zihniyetten çok çekti. Vesayet odakları her fırsatta milletimizin iradesini silahların gölgesine hapsetmeye çalıştılar.

Halâ bir yerlerden darbe ümidi bekleyenlere buradan sesleniyorum.

Beyhude heveslerin peşine düşmeyin. Demokrasiden yana olun. Vesayet odaklarının yanında değil, aziz milletimizin tarafında yer alın.

Şunu herkes çok iyi bilmelidir ki;

Artık eski Türkiye yok. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Nisan’da, 7 Şubat’ta, 17/25 Aralık’ta ve 15 Temmuz’da aziz milletimizle birlikte tüm vesayet odaklarını yıkarak inşa ettiği büyük ve güçlü Türkiye var. Milletin iradesi sizin tüm hain planlarınızdan daha güçlüdür.

Türk yargısı olaya el koymuştur. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bu skandal açıklamayı “hazırlayanlarla ilgili soruşturmayı başlatmıştır.

Türkiye bir hukuk devletidir.  Ve bu bildirinin sorumluları Türk adaletine hesap vereceklerdir.

Son olarak; Bu gece yarısı bildirisini yayınlayanlara ve bilumum darbe-sevicilelere şunu hatırlatıyorum;

Eğer bu millete bir daha darbe yapılmaya kalkışılırsa, aziz milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde darbecilere unutamayacakları bir ders daha verecektir.

Hepinize teşekkür ederim.  

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.