Algıyı değil olguyu anlatmaya geldik

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından yurt dışında muhataplarına algıyı değil, olguyu, gerçekleri anlatmaya giden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Hollanda’dan sonra İtalya’ya geçti.

Algıyı değil olguyu anlatmaya geldik

ERDİNÇ AKKOYUNLU

İtalya’daki iş dünyası ile toplantıları yaşanan deprem nedeniyle değişen Nihat Zeybekci, İtalya’ya geçmeden önce Lahey’de Avrupalı Türk Demokratlar Birliği ile bir araya geldi. Zeybekci burada yaptığı konuşmada Türk milletinin 15 Temmuz’da demokrasi destanı yazdığını söyledi. Zeybekci “Hainlere evrensel standartlardaki hukuk içinde gereken en sert cevapları vereceğiz. Şehitlerimizin ve gazilerimizin bedelini bunlara ödeteceğiz” dedi.

ÇANAKKALE RUHU

Ülkenin bu dönemde Çanakkale ruhu ile hareket ettiğine işaret eden Bakan Nihat Zeybekci, şunları söyledi: “Görüyorsunuz, geldik buradayız. Hepimiz farklı partilerdeniz. Burada dostlarımıza Türkiye’yi anlatıyoruz. Hollanda bizim 400 yıllık dostumuzdur. Hollanda, 22 milyar Euro ile Tükiye’deki yabancı sermaye yatırımlarının ilk sırasındadır. Ülkemizde bizimle aynı kaderi paylaşmaya razı olmuş bir milletin mensuplarından bahsediyoruz. Başımızın üzerinde yerleri var. Burası 11 milyar Euro ile bizim de en çok doğrudan yatırımımızın olduğu ülke. Bugün burada olmamızın sebebi algıyı değil olguyu yani gerçeği anlatmaktır. Buraya güçlü Türkiye’yi anlatmaya geldik.”

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1136583

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ