Firmandex

AK Parti İzmir il Başkanı: Onlar tehlikeli ve riskli!

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican “17-25 Aralık sürecinden sonra bunlarla yol almaya devam edenler. Onlar riskli, tehlikeli.” şeklinde konuşarak bu isimlerin belirleneceğini söyledi.

AK Parti İzmir il Başkanı: Onlar tehlikeli ve riskli!

AK Parti İzmir İl Teşkilatı’nın partideki FETÖ’cüleri belirleme kriterleri netleşti. Bülent Delican, 17-25 Aralık sürecini baz alacaklarını, bu süreden sonra cemaat okullarına giden, para trafikleri olan ve kendi aralarında toplantı yapanların belirleneceğini söyledi.

AK Parti Genel Merkezi’nin 81 il başkanlığına gönderdiği genelge ile, parti ve AK Partili belediyelerde FETÖ/PDY ile bağlantısı bulunanların, darbe girişimine destek verenlerin ivedilikle arındırılmasını istendi. Genelgenin ardından İzmir’de çalışmalar başladı. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, bu süreçte kilit noktasının 17-25 Aralık süreci olduğunu açıkladı.

Daha önce de 30 ilçe teşkilatında bir çalışma yaptıklarını belirten Delican, izleyecekleri yol ve yöntemleri açıkladı. Delican; “Mutlaka her siyasi partide olabilir. Bunlar bir örgüt şeklinde her yere girmişler. Bizim için önemli olan 17-25 Aralık sürecinden sonra bunlarla yol almaya devamler. Onlar riskli, tehlikeli. Onlara bakacağız. Varsa böyle insanlar gerekeni yapacağız. Devletin bütün kurumlarına sızdıkları gibi siyasi partilere de sızmışlar. Bunları bulup çıkarmak hem teşkilatlarımız açısından hem de bizim açımızdan önemli ama çok büyük sayıda değil. Çünkü bizler zaten 17- 25 Aralık sürecinde bunları büyük ölçüde eledik. Yine de Genel Merkezimizin kontrolünde bir çalışma yapacağız. Hep birlikte tekrar gözden geçireceğiz” dedi.

NASIL BELİRLENECEKLER?

Delican; “Genel Merkezin kriterleri var. 17- 25 Aralık sürecinin ardından onların okullarına devam eden, para trafikleri olan, kendi aralarında toplantılar yapanlara dikkat edilecek. Öncelikli kriterler bunlar. Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a dil uzatanlar zaten partimizde siyaset yapamaz. Bize daha çok kurumlarda çalışanlara yönelik şikayetler geliyor. Partililerle ilgili bu yönde çok az şikayet var” dedi.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/ak-parti-izmir-il-baskani-onlar-siyaset-2291961/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ