FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

680 bin öğrenciye af müjdesi

Terör hariç çeşitli sebeplerle üniversitelerden ilişiği kesilen her düzeyde eğitim alan 680 bin öğrenciye af geliyor. En son 2014 yılında yapılan aftan 13 bin 365 kişi yararlanmıştı. 

680 bin öğrenciye af müjdesi

BMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen düzenlemeler arasında vergi ve prim  borçlarının yapılandırılması, emeklilere bayram ikramiyesi, imar barışı, yaşlılık aylığının yükseltilmesinin yanı sıra öğrenci affı da yer alıyor. Üniversitelerden kaydı silinenlere af  düzenlemesi içeren kanun tasarısı onaylanmasının ardından YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu, bu düzenlemenin, yaklaşık 680 bin kişiyi ilgilendirdiğini söyledi.

TARİH SINIRLAMASI YOK 

Terör hariç çeşitli sebeplerle üniversitelerden ilişiği kesilen her düzeyde eğitim alan öğrencilere af imkanı getirildiğini belirten Kapıcıoğlu, en son  2014 ‘te yapılan aftan 13 bin 365 kişinin yararlandığını ve bunlardan 2 bin 224 öğrencinin mezun olduğunu bildirdi. Kapıcıoğlu, şu açıklamalarda bulundu: “1981’den bu yana değişik defalarla 13 defa öğrenci affı yapılmış. Geri kabul edilen 354 bin 992 öğrenciden 149 bini mezun olmuş. 42’lik bir başarı oranı var. Genel hatlarıyla söylersek şu an ön lisan, lisans ve lisans üstü normal eğitimde olup da üniversiteyle ilişkisi kesilen öğrenci sayısı yaklaşık 500 bin civarında. Açık öğretim ve uzaktan öğretim sayılarını da eklediğimizde bu 680 bini buluyor.”

YÖK Başkanvekili Kapıcıoğlu, düzenlemede geriye dönük sınır olmadığını, tarih öngörülmediğini kaydetti.

KAYNAK : STAR GAZETESİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.