5 Dolarlık Bilgisayar Onion Omega2

Onion Omega2 piyasaya çıkan en son model küçük bilgisayar ve Raspberry Pi’nin başlattığı mini bilgisayar geleneğini sürdürmeye devam edecek.

5 Dolarlık Bilgisayar Onion Omega2

Omega2 geçen yıl piyasaya çıkan Onion Omega’nın yeni modeli. Hacklenebilir, genişletilebilir ve düşük fiyatlı olan bilgisayarın boyutu Raspberry Pi’nin 4te1’i kadar. Omega2, Raspberry Pi Zero’nun en büyük rakibi olacak gibi duruyor. İki bilgisayarda 5 dolar, oldukça küçük ve herhangi bir proje için insanlar yeni birimleri kolayca alabilir.

Özellikleri

5 Dolarlık bu bilgisayarın fiyatına göre oldukça etkileyici özellikleri var. 580MHz işlemci, 64MB RAM ve 16 MB depolama alanı. Eğer 4 dolar daha verecek kadar şanslıysanız 9 Dolara Omega2 Plus alarak 128MB Ram ve 32MB depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Aynı paraya Pi Zero almayı tercih ederseniz 1GHz işlemci ve 512 MB RAM sahibi oluyorsunuz. Konu işlem gücü olunca Pi, Omega2’yi eziyor. Ancak Omega2’de yerleşik Wi-Fi özelliği mevcut. Pi’de ise HDMI çıkışı var. İkisinin de birbirine üstün olduğu konular olsa da yeni bir seçenek her zaman iyidir.

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/5-dolarlik-bilgisayar-onion-omega2-teknoloji-2296603/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ