FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

2 kişilik film: ‘Enkaz’

Alpgiray M. Uğurlu’nun yazıp yönettiği, bir depremin sonrasını konu edinen “Enkaz”, 10 Şubat’ta vizyona girecek. Sadece 2 kişinin oynadığı film için risk aldıklarını söyleyen yönetmen Uğurlu, depremde göçük altından çıkan veya yakınlarını kaybeden insanları konu edindi.

2 kişilik film: ‘Enkaz’

Bir deprem sonrasını konu edinen ‘Enkaz’, 10 Şubat’ta vizyona girecek. Alpgiray M. Uğurlu’nun yazıp yönettiği, gerilim türündeki, yaklaşık 80 dakika süren filmin basın gösterimi Özdilek Park AVM’de yapıldı.

Yönetmen Uğurlu,yaptığı açıklamada, “Enkaz”ın, kendisi, filmin oyuncuları ve seyirciler için zor bir film olduğunu söyledi. Riskli bir film yaptıklarını belirten Uğurlu, “İki kişilik bir film ama o riski almaya değer. Ülkemiz deprem kuşağında. Biz de içgüdüsel olarak depremi unutmaya motive olduğumuz için bu konuya bir şerh koymak istedim. Deprem gelecek. Bunu hatırlatmak istedim.” diye konuştu.

Enkazdan çıkanları hatırlamıyoruz

Uğurlu, filmde, bir depremin muhtemel sonuçlarına yoğunlaştıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Deprem altında kalan ve hayatını yitiren insanları biliyoruz. Onların sayılarını, trajedilerini kısmen de olsa hatırlıyoruz. Her yıl o gün geldiğinde hatırlıyoruz ama esasında oradan çıkanları ya da yakınlarını kaybedenleri hiç hatırlamıyoruz. Depremden sağ kurtulan birinin hayatı nasıl etkilenir? Biraz da bu konuyu irdelemek istedim. Depreme alıştık ama bizi hiç etkilemeyecekmiş gibi yaşıyoruz.”

Biri enkaz altında yaşananları anlatıyor

Güverte Film ve Mantra Film tarafından hayata geçirilen “Enkaz”da, Akasya Aslıtürkmen ve Berke Üzrek rol alıyor. Görüntü yönetmenliğini Barış Akyüz’ün üstlendiği filmin müzikleri ise Tevfik Kulak imzası taşıyor. Suzan Güverte’nin yapımcılığındaki “Enkaz”ın konusu özetle şöyle:

“Nisa baygın kaldığı beton blokların altında güçlükle nefes alırken birden kendisine gelir. Feci bir deprem olmuş ve enkazda mahsur kalmıştır ve enkazdan kendi çabasıyla kurtulmaya çalışır. Telefonu çekmez ve acı içerisindeyken sesini kurtarma ekiplerine duyurmak için elinden geleni yapar. Tek başına doğaya adapte olmaya çalışan Barış ise her gün kameraya bakarak yaptıklarını video günlüklerine anlatır. Enkaz altında kalan da enkaz altından çıkan da telafisi giderilemeyecek hasarlara sahiptir.”

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.