15 Temmuz şehitlerinin ailelerinin hüzünlü bayramı

15 Temmuz şehitlerinin ailelerinin hüzünlü bayramı

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında yakınlarını şehit verenler, arife gününde şehitlerinin Karşıyaka Mezarlığındaki kabirlerini ziyaret etti.

Darbe girişiminden iki ay sonrasına denk gelen Kurban Bayramı’na buruk giren çok sayıda şehit yakını, Türk bayraklarıyla donatılmış Karşıyaka Mezarlığı’nda “15 Temmuz Şehitleri” için yapılan bölümdeki yakınlarının kabrine ziyarette bulunarak, dua etti.

Aileler şehitlerin mezarını temizleyip çiçeklerle süsledi, yakınlarının kabrinde Kur’an-ı Kerim okudu.

Genelkurmay Başkanlığının önünde şehit olan Murat İnci’nin kardeşi Mesut İnci abisini ziyarete geldiğini, onsuz geçen ilk bayramlarının çok zor olduğu dile getirdi.

“Allah kimseye böyle bir acı göstermesin. Allah ülkemize böyle günleri bir daha yaşatmasın. Çok zor bir durum. Anlatmakla, söylemekle bitmiyor. Ağabeyimin dört evladı yetim kaldı. Sözün bittiği yerdeyiz.” şeklinde konuşan İnci, darbe girişiminde bulunanların idam edilmelerini istediklerini belirtti.

İnci, “Türk vatandaşıyım diyor, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyor. Devletin verdiği maaşla geçiniyor. Devletin verdiği her türlü imkandan yararlanıyor. Türk vatandaşına yaptığı bu hainliği hiç bir zaman unutmayacağız.” dedi.

“Vatan sağ olsun. Her şey vatan millet için”

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin önünde şehit düşen Özgür Gencer’in kardeşi Şenol Gencer de darbe gecesi kardeşiyle beraber Külliye’nin önüne gittiklerini söyledi.

“Kardeşim yanı başımda şehit oldu. Ben gazi oldum. Onsuz geçen ilk bayramımız. Hainlerin en son attığı bombada kardeşimi kaybettik, Millet Camisi’ne atmış olduğu bomba ile kaybettik. Vatan sağ olsun. Her şey vatan millet için.” ifadesini kullanan Gencer, şehit Özgür Gencer’in 31 yaşında ve iki çocuk babası olduğunu kaydetti.

Şehit yakını olmamasına rağmen ziyarete gelenler de, şehitlikte yatanların hepsinin kardeşleri, evlatları olduğunu ve onlar için dua edeceklerini aktardı.

AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ