‘Zorlu dönemeçten başarıyla geçtik’

Sabancı Holding’in satışları; 2016 yılının ilk altı aylık döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artarak 17 milyar 166 milyon TL oldu.

‘Zorlu dönemeçten başarıyla geçtik’

Holdingin altı aylık net kârı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artarak 1 milyar 353 milyon TL olarak gerçekleşti. Holdingin toplam varlıkları 30 Haziran 2016 itibari ile 278 milyar 840 milyon TL’ye, toplam konsolide özkaynakları ise 20 milyar 414 milyon TL’ye ulaştı.

Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul, ilk yarı performansına ilişkin olarak şunları söyledi:

“2016 yılının ilk altı ayında başarılı bir dönem geçirdik. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da hedefimiz, faaliyet gösterdiğimiz her alanda hızlı büyümeyle sektörlerdeki liderliğimizi korumaktır. 2016’nın ilk altı aylık döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre satışlarımızı yüzde 22 artırdık ve yine bu dönemde 1.8 milyar TL’lik yatırım yaptık. 2015’in başından bugüne yaptığımız yatırım miktarı ise yaklaşık 5.5 milyar TL oldu.”

“Ülke olarak son dönemde zorlu bir dönemeçten başarıyla geçtik” diyen Kurtul, şunları söyledi: “Bundan sonra artık ülkemiz için daha fazla çalışma ve üretme zamanıdır. Biz Türkiye’nin Sabancı’sı olarak faaliyet gösterdiğimiz her alanda daha fazla çalışıp daha fazla üreterek bu toprakların insanlarına faydalı olmaya devam edeceğiz.” 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/-zorlu-donemecten-basariyla-gectik–ekonomi-2293445/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ