Firmandex

Yüzlerce sanatçı Yenikapı’ya akın etti

Türkiye Cumhuriyeti, dün tarihi bir gün yaşadı. 15 Temmuz’daki işgal harekatına karşı tankları durdurarak destan yazan Türk milletinin şanlı direnişi, Yenikapı’daki ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’yle taçlandı. Türkiye mozayiğinin kenetlendiği mitinge yüzlerce sanatçı da katıldı.

Yüzlerce sanatçı Yenikapı’ya akın etti

Bedir Acar

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sonrası günlerdir süren demokrasi nöbetleri dün Yenikapı Meydanı’nda düzenlenen ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ ile taçlandı. Sabah saatlerinden itibaren ay yıldızlı bayrağın nehir olup aktığı Yenikapı meydanındaki mitinge sanatçılardan oyunculara, internet fenomenlerinden radyoculara, sporculardan ekran yüzlerine kadar 500 kişilik ünlü kadrosu katıldı. Sanatçılar bu birlik rüyasına ortak olmak için konserlerini erteledi, seyahatlerini iptal etti.

Törenin sanatçı organizasyonunu üstlenen yapımcı Polat Yağcı, halkımızın tüm dünyaya verdiği demokrasi dersinin taçlandığı mitinge sanatçıların büyük bir coşkuyla destek verdiğini söyledi. Yağcı, ‘Gün birlik olma ve daha çok çalışma günü. Bu halk bunu fazlasıyla hak ediyor’ dedi. Ünlü isimler çevrede oluşabilecek trafik yoğunluğu sebebiyle etkinlik alanına deniz yolu ile geldi. 500 kişiyi taşıyan beş tekne Etiler Bebek’ten kalkıp Yenikapı’ya ulaştı. Mitinge aralarında Orhan Gencebay, Türkan Şoray, İbrahim Tatlıses, Kenan İmirzalıoğlu, Yılmaz Erdoğan, Arda Turan, Ümit Besen, Kibariye, Rafet El Roman, Hande Yener, Özcan Deniz, Ahmet Özhan ve Ziynet Sali’nin de bulunduğu yüzlerce sanatçı ve sporcu katıldı.

249 KİŞİLİK MEHTER TAKIMI

Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” mehter takımının marşlarıyla renklendi. 249 kişilik Mehter takımı, 15 Temmuz işgal girişiminde, kurşunların ve tankların önüne göğsünü siper ederek bu vatan için canını feda eden 249 şehidimizi temsil ediyordu.

Bu milletin ellerinden öpüyorum

Yenikapı’daki mitinge katılan yüzlerce ünlü yüz arasında İbrahim Tatlıses de vardı. Tatlıses ‘Bir daha böyle kara günlerin yaşanmaması için bayrağımızın altında kenetleniyoruz’ dedi. ‘Çok darbe gördüm ama böyle kahpesini görmedim’ diyen Tatlıses, bu hain örgütün, kendisine düzenlenen suikastten de haberdar olduğunu söyledi. Tatlıses ‘O gece millete cesaret veren Cumhurbaşkanımızın ve Allah’tan başka kimseden korkmadığını gösteren, şehitler veren, gazi olan bu yiğit milletin ellerinden öpüyorum’ diyerek duygularını dile getirdi.

Bu büyük Türkiye rüyasıdır

Tüm Türkiye’nin aynı duygularla yüreğinin çarptığını söyleyen sanatçı Orhan Gencebay da Yenikapı’ya gelenler arasındaydı. Gencebay ‘Muhalefet ve iktidar, hepimiz aynı duyguda birleşiyoruz. Bu bir rüya gibi ama demek olabiliyormuş, bunu bugün gösteriyoruz. Bu birliktelik için tüm liderlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni Türkiye budur

Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katılan sanatçılardan Özcan Deniz 2000’lerle birlikte Türkiye’nin ekonomi, siyaset, insan hakları ve daha pek çok konuda sessiz devrim yaşadığını, Türkiye’nin ayağa kalkışının ise Batı’yı rahatsız ettiğini söyledi. Deniz ‘Bu belayı da atlattıktan sonra bütün Türkiye’nin ele ele verdiği yeni bir Türkiye doğuyor’ dedi.

KATILMADI

Sezen Aksu’nun menajeri yazılı bir açıklama yaparak sanatçının darbeye karşı olduğunu ancak mitinge katılmayacağını belirtti. Açıklamada ‘Aksu bu tip toplu faaliyetlere katılmıyor’ denildi.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1131887

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ