Firmandex

Yurt dışı cihazlar için 20 Euro bandrol bedeli alınacak

Elektronik ticaret ile yurt dışından alınan ürünler için gümrük muafiyeti 75 Euro’dan 30 Euro’ya düşürülmesi kararı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Bu konuda gelen yeni resmi karara göre yurt dışından alınan telefonlar için 20 Euro bandrol bedeli alınacak.

Yurt dışı cihazlar için 20 Euro bandrol bedeli alınacak

Yurt dışından alınan telefonlar, bilgisayarlar, televizyonlar, uydu alıcıları gibi cihazlar için alınacak ücretler Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu karara göre ticari amaç dışında yurt dışından getirilen TV, radyo, bilgisayar, tablet, akıllı telefon, tablet gibi elektronik cihazlardan, bir kereye mahsus olmak üzere, 2017 yılında çeşitli bandrol ücretleri alınacak.

Bu ücretler şu şekilde;

Telefon için >>> 20 Euro51 ekrandan 148 ekrana kadar olan TV’ler için >>> 10 ila 80 Euro arasıOto radyolar için >>> 1 EuroTV yayınlarını alma ve kaydetme özelliği olan video cihazları için >>> 18 EuroPC ve tabletler için >>> 10 EuroTV ağırlıklı birleşik cihazlar için >>> 9 ila 21 Euro arasıRadyo ağırlıklı birleşik cihazlar için >>> 1 ila 18 EuroCep tipi radyolu MP3 veya MP4 çalarlar için >>> 7 EuroRadyo veya TV’li navigasyon cihazlar için >>> 7 EuroRadyo veya televizyon özellikli DVD-VCD oynatıcılar için >>> 15 EuroRadyo veya televizyonlu ev sinema sistemleri için >>> 15 Euro
Yurt dışından alınacak olan cihazlar için bandrol bedelleri bu şekilde.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ