Firmandex

YEŞİL KUNDURA SANAYİ A.Ş.

ADRES
Yılanlı Ayazma Yolu No:15 Yeşil Plaza Kat:17 Topkapı İstanbul - Türkiye
TELEFON
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Firma hakkında bilgiyi buraya yazınız

Yeşil Kundura, ilk kez 1948 yılında bir ayakkabı atölyesi ile üretime başlayıp sonrasında ise askerlerimize sağlam, rahat ve her koşula karşı onları koruyabilen botların üretimi ile çıktığı yolda, Türkiye’nin yerli üretim yapan sayılı kuruluşlarından biri olmuş ve uluslararası birçok markayı bünyesine katarak yoluna devam etmiştir.Bünyesine kattığı her markanın kalitesi, doğa koşullarına dayanaklılığı, tasarımı, sürdürülebilirliği, şirket misyon ve vizyonu gibi kriterlerini değerlendirerek Yeşil Kundura ailesine dahil eden şirketimiz, Türkiye’de ayakkabı denince ilk akla gelen kuruluşlardan biri olmayı başarmıştır. Çorlu’da yer alan fabrikada 200’ün üzerinde emekçisiyle, her türlü zorlu durumdan beraber çıkmayı ve istihdamı devam ettirmeyi misyon edinen marka, tecrübeli kadrosu, en gelişmiş teknolojiye sahip ekipmanları ve kaliteli ham maddeye yaptığı yatırımlar ile sektördeki konumunu korumaya devam etmektedir. En büyük atılımını Harley-Davidson ve Cat markalarını bünyesine katmasıyla yapan firma ayrıca, Hush Puppies, Wolverine ve kendi adıyla satışa sunduğu Yeşil Kundura markalarını çatısı altında toplamış, bu markaların lisansörlüğünü, üretimini ve tek satış yetkilisi ünvanını sürdürmektedir..

 

Doğal kaynaklara sahip çıkmanın, sürdürülebilirliğin ve iklim değişikliğinin giderek daha da önem kazandığı günümüzde ise adını aldığı,  ‘Yeşil‘ i ve doğayı korumak adına daha büyük adımlar atmayı planlamaktadır. Ürettiği ayakkabıların kalitesi ve sağlamlığından ödün vermeden modayı takip eden üretim anlayışıyla hareket eden Yeşil Kundura, sürdürülebilir ve ‘nesilden nesile’ aktarılan ayakkabılar üreterek, her yıl binlerce hammadde kaybının ve atık ürünlerin çevreye zarar vermesinin de önüne geçmektedir.

 

 

Günlük kullanım için her zaman döneminin moda çizgisine sahip kadın, erkek, çocuk ayakkabı, bot ve çizme üretimini gerçekleştiren Yeşil Kundura sektörde birçok ilki hayata geçirmiştir.

 

 • Türkiye’de ilk İş ve Güvenlik Botu üretimi
 • Türk özel sektöründe ilk Askeri Bot üretimi
 • Türkiye’de ilk fabrikasyon Ayakkabı ve Bot üretimi
 • Türkiye’de ilk Askeri Bot ihracatı
 • Türkiye’de ilk “Çelik Burunlu, Bombeli ( Steel Toe ) Bot ve Ayakkabı Üretimi
 • Türkiye’de ilk “Ayakkabı Market” zinciri
 • Türkiye’de ilk yabancı ayakkabı markalarının lisanslı üretimi
 • Türkiye’nin ilk büyük konsept ayakkabı mağazası.

 

 

Sektörün oyun kurucuları arasında yer alan Yeşil Kundura, bu misyonunun bir izdüşümü olarak Türkiye Ayakkabıcılar Sanayi Derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV)’in kurucu üyeleri arasında yer almaktadır.

 

 

 

 

İlkelerimiz;

 

 • İnsanın ve doğanın ayrılmaz bir bütün olduğuna inanır,
 • Ruhumuzun daima doğadan beslenebilmesi için her koşula uygun  ayakkabılar üretmek için çalışacağını temin eder,
 • Çevreye duyarlı olmanın ve onu korumanın her insanın edinmesi gereken bir bilinç olduğuna inanır
 • Müşterilerini de bu anlayışla hareket etmeye davet eder.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ