FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Yenikapı mitingi için ”şov” diyen Sıla’ya büyük şok

Sıla Gençoğlu’nun İstanbul ve Bursa konserleri iptal edildi.

Yenikapı mitingi için ”şov” diyen Sıla’ya büyük şok

İSTANBUL (AA)

Konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun 21 ve 22 Eylül’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde gerçekleşmesi planlanan konserlerinin Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı halkın verdiği mücadeleyi “şov” olarak nitelendirmesi nedeniyle iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, 15 Temmuz’da darbecilere karşı bütün Türkiye’de onurlu bir duruş sergilendiği belirtilerek, “Tuzaklara karşı milletimizin ve millet kavramını idrak etmiş olan sanatçılarımızın sergilediği onurlu duruş ve topyekun karşı koyuş, Türk Milleti nezdinde millet olma kavramı içerisinde hak ettiği yeri bulmuştur.” ifadelerine yer verildi.

Halkın ve sanatçıların verdiği demokrasi mücadelesi sırasında bazı sanatçıların üzerine düşen vazifeyi yerine getirmediğine dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu bağlamda halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve iradeyle alay eden sanatçılar da bulunmaktadır. Bu nedenle söz konusu sanatçılardan biri olan Sıla Gençoğlu’nun 21 ve 22 Eylül 2016 tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde yapılması düşünülen konserleri belediyemizce iptal edilmiştir.”

Bursa konseri de iptal oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı’ndan yapılan açıklamada ise Sıla’nın 28 Eylül’de Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyartosunda gerçekleşmesi planlanan konserinin iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, konserin iptaline ilişkin “Halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve irade konusunda gerekli duyarlılığı göstermeyen sanatçılardan biri olan Sıla Gençoğlu’nun 28 Eylül 2016 tarihlerinde Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosunda yapılması düşünülen konserin yer tahsisi belediyemizce iptal edilmiştir.” gerekçesi aktarıldı.

Sıla Gençoğlu’nun Kayseri ve Ankara konserleri iptal edildi

Konuya ilişkin Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun 19 Kasım’da, Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde gerçekleşmesi planlanan konserinin, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ni “şov” olarak nitelendirmesi nedeniyle iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, 7 Ağustos’ta Yenikapı’nın, Türkiye tarihinin en büyük mitingine sahne olduğu hatırlatılarak, “Farklı siyasi görüşler taşımalarına rağmen 5 milyon kişi bu mitingde buluşarak, Türkiye’nin birlik beraberliğini tüm dünyaya göstermişti. Şarkıcı Sıla’nın bu mitinge katılmayacağını belirterek, ‘Böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum’ şeklinde sözler sarf etmesi, Kayseri’deki konserinin iptal edilmesine yol açtı.” ifadelerine yer verildi.

Konser için tahsis edilen Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’ndeki rezervasyonun iptaline gerekçe olarak, içinden geçilen hassas günlerde Sıla tarafından yapılan, toplumun kabul edemeyeceği yaklaşım ve bu yaklaşımın konserde çeşitli olaylara sebebiyet vermesinden duyulan endişe gösterildi.

Ankara Panora AVM’deki konser de iptal oldu

Konuya ilişkin Panora AVM’den yapılan açıklamada, Mardin Kızıltepe ve Diyarbakır Sur’daki bombalı saldırılar sonucu gelen şehit ve yaralı haberleri nedeniyle, bugün yapılması planlanan Sıla konserinin iptal edildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, yarın yapılması planlanan Gökhan Türkmen konserinin de aynı gerekçeyle yapılmayacağı duyuruldu.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1132927

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.