Firmandex

Yeni Şafak’tan isim benzerliği hatası

Yeni Şafak gazetesinde bugün yayınlanan bir haberde büyük bir yanlışlığa imza atıldı. Adana’da yargılanan FETÖ’cü Ömer Ekinci yerine Star.com.tr yazarı Ömer Ekinci’nin resmi kullanıldı. İsim benzerliği nedeniyle yapılan fotoğraf kullanımı hatası sonrasında Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, hatanın düzeltileceğini ancak bu süreçte “çok dikkat etmemiz gerektiğini bir daha anladık” dedi.

Yeni Şafak’tan isim benzerliği hatası

Yeni Şafak, Adana’da FETÖ’ye imar yolsuzluğu yaparak kazanç sağladıkları iddiasıyla yargılanan ve firari olan teröristbaşı Fethullah Gülen, Ömer Ekinci, Kemal Elibal ve Cemal Soncu’nun tüm malvarlıklarına el konulması ile ilgili yayınladığı haberde FETÖ’cü Ömer Ekinci yerine star.com.tr yazarı Ömer Ekinci’nin fotoğrafını kullandı.   ÖMER EKİNCİ DÜN UYARMIŞTI    Yazarımız dün medyada çıkan haberler üzerine sosyal medya hesabından, “Adana’daki FETÖ Üyesi Ömer Ekinci ile aramızdaki isim benzerliğidir, akrabalığım bulunmamaktadır.” açıklaması yapmıştı.  

Zorunlu açıklama: Adana’daki FETÖ Üyesi Ömer Ekinci ile aramızdaki isim benzerliğidir, akrabalığım bulunmamaktadır. pic.twitter.com/KUy4yymaCx

— Ömer Ekinci (@omerekinci) 12 Ağustos 2016   Yeni Şafak’ın bu hassas dönemde haberde geçen FETÖ’cü isimleri detaylı bir şekilde araştırmadan yazarımızın fotoğrafını kullanması üzerine Ömer Ekinci, yine sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Yenişafak FETÖcü Adana imamı Ö. Ekinci yerine sehven benim fotoğrafımı kullanmış. Gerekeni yapacaklarına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.   

Yenişafak FETÖcü Adana imamı Ö. Ekinci yerine sehven benim fotoğrafımı kullanmış. Gerekeni yapacaklarına inanıyorum. pic.twitter.com/e4aX8Wl3jp

— Ömer Ekinci (@omerekinci) 13 Ağustos 2016 STAR GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ NUH ALBAYRAK’TAN AÇIKLAMA:   Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak da konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:  

Y.Şafak’ta FETÖ’cü yerine yazarımız @omerekinci’nin fotoğrafı kullanılmış. Düzeltilecek ama çok dikkat etmemiz gerektiğini bir daha anladık.

— NUH ALBAYRAK (@NuhAlbayrak) 13 Ağustos 2016

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1133513

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ