Firmandex

Yeni A5 Coupe meraklılarını bekliyor

2007’de satışa sunduğu günden beri kendi hayran kitlesini oluşturan Audi A5 Coupe yeni yüzü ile Türkiye’de satışa sunuldu.

Yeni A5 Coupe meraklılarını bekliyor

2007’de satışa sunduğu günden beri kendi hayran kitlesini oluşturan Audi A5 Coupe yeni yüzü ile Türkiye’de satışa sunuldu.

Burcu ÇETİNKAYA

Araç ülkemizde benzinli 1.4 TFSI 150 hp S tronic, dizel 2.0 TDI 190 HP S tronic ve quattro 4 tekerden çekiş sistemine sahip 2.0 TDI 190 HP S tronic versiyonları ile satılacak Yeni Audi A5 Coupe’de ilk defa opsiyonel olarak sunulan sanal kokpit, 1.440 x 540 piksel çözünürlüklü 12,3 inçlik TFT.

ÖTV ikinci eli hızlandırdı

Yeni ÖTV oranlarının yanı sıra döviz kurlarında da yaşanan hareketlilik sebebiyle otomobil fiyatları artarken, tüketiciler 2.el otomobillere yönelmeye başladı. Fiyat açısından daha cazip hâle gelen 2. el pazarı, 2016 yılının son döneminde ivme kazandı. Otomobil markalarının düzenlediği kampanyalardan yararlanmak isteyen tüketicilerin taleplerini öne çektiğini belirten Otoshops Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan “ÖTV düzenlemesi sonrası ilk yaptığımız değerlendirmede, Türkiye’de en çok satılan 1.6 lt ve bu motor hacminin üzerindeki sıfır km. otomobillerin fiyatlarında yüzde 3 ile 10 arası artış yaşanıyor. Bu yükseliş sebebiyle 2. el otomobil pazarı daha cazip hâle geldi. 2. el otomobil pazarının 2016 yılını yaklaşık 4.700.000 adedin üzerinde tamamlayacağını öngörüyoruz. ” dedi.  

Denizaşan ÖTV artışının, 0 otomobillere yansıdığından daha düşük oranda 2. el otomobilleri de etkileyeceğini söylerken “Her yıl 2. el otomobil pazarı yüzde 13-14 civarında büyüyor. Bu yıl jeopolitik gelişmelerinde etkisiyle yüzde 7 civarında bir artış bekleniyor. Ancak ikinci elde asıl yükseliş, sıfır araçlardaki kampanyaların bitmesi ve kurlara gelecek artışlarla 2017 yılında yaşanacak. Döviz kurlarının aralık ortasından itibaren biraz daha stabilite kazanması ve sıfır araçlara gelecek zorunlu fiyat artışları ile sıfır ile 2. el makası daha fazla açılacak. Otoshops olarak, Ekim ayındaki lansmanımızdan itibaren 2016 yılı hedefimiz 1.500 adet, 2017 yılı satış beklentimiz ise yaklaşık 6.000 adettir” dedi. 

Yeni AMG GT R’nin lastikleri Michelin’den!

Lastik devi Michelin, motor sporlarından kazandığı deneyim sayesinde ve yüksek performans lastikleri ile dünyaca ünlü markalarla ortak yapmaya devam ediyor. Mercedes-AMG GT R’ye özel olarak geliştirdiği Pilot Sport Cup 2 lastikleri ile sürücülere maksimum performans sunan Michelin, direksiyon hâkimiyeti, yol tutuşu ve dayanıklılık konusunda oldukça iddialı. Ayrıca kişiye özel siparişle geliştirilen lastikler Premium Touch efekti ile görsel olarak zenginleştiriliyor. 

Honda, 100 milyonuncu otomobilini üretti!

Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden Honda Motor Co Ltd küresel çapta gerçekleştirdiği 100 milyon adetlik üretim başarısıyla önemli bir kilometre taşına ulaştı ve dünya otomobil endüstrisinin tarihine geçti. Honda üretime 1963 yılında Saitama fabrikasında ilk seri modeli olan T360 mini boy bir kamyonetle başlamış ve aynı yıl küçük boy bir spor otomobil olan S500 modelini Hamamatsu fabrikasında üretmişti. Marka bugün 18 farklı ülkede birbirini tamamlayan ve esnek üretim imkanı sunan 34 global fabrikaya sahip. Motosiklet ve diğer ürünler de dahil edildiğinde Honda bugün 560 milyon adetlik bir üretim başarına imza atmış durumda.

530 HP’lik V8 Sedan   

1963’teki ilk tanıtımının ardından 72 ülkede 30 bin adede yakın satışı gerçekleşen ve İtalyan spor sedanlar içindeki en başarılı örneklerinde biri olan Quattroporte yenilenerek ülkemizde satışa sunuldu. Maserati’nin şimdiye kadar ürettiği en güçlü ve hızlı sedan modeli olan Quattroporte GTS’de Ferrari üretimi V8 Biturbo motor görev alıyor. 530 HP güç ve 710 Nm torka sahip araç 310 km/s’lik son hız değeri ve 0’dan 100 km/s hıza yalnızca 4,7 saniyede çıkan performansıyla dikkat çekiyor. Normalde arkadan itişli olan otomobil, ihtiyaç duyulduğunda otomatik olarak çekiş gücünü ön ve arka tekerleklere 50/50 oranında eşit olarak dağıtarak 4 tekerlekten çekiş sağlıyor. 

Hyundai’de dijital servis dönemi

Hyundai, satış sonrası hizmetlerinde teknoloiji ve dijital dünyanın avantajlarını müşterilerine sunmaya devam ediyor. Dijital Servis Randevusu ve Blue E-Bülten gibi satış sonrasındaki hizmetlerle ilgili konuşan Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker “2016 yılında ağırlık verdiğimiz satış sonrası hizmetlerimize 2017 yılında daha etkili devam edeceğiz. Bunla ilgili çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak mobil çözümler üretmek ve müşteri memnuniyetindeki başarımızı zorlamak istiyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

KAYNAK : turkiyegazetesi.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ