WhatsApp’la ilgili flaş ‘mesaj’ iddiası

iOS araştırmacısı Jonathan Zdziarski, WhatsApp’ın mesajları tam anlamıyla silmediğini söyledi.

WhatsApp’la ilgili flaş ‘mesaj’ iddiası

WhatsApp’la ilgili, iOS araştırmacısı Jonathan Zdziarski’den çarpıcı bir iddiada geldi. Zdziarski’nin iddiasına göre, WhatsApp’ta kullanıcıların sildikleri mesajlar tam anlamıyla silinmiyor.

‘SAKLAMAYA DEVAM EDİYOR’

LOG’da yer alan habere göre, WhatsApp’ın silinen mesajları saklamaya devam ettiğini söyleyen Zdziarski, WhatsApp’ın en güncel versiyonundan alınan disk görsellerini incelediğini belirtti ve bu incelemeye göre uygulamanın sohbet kayıtlarını koruma altına aldığını dile getirdi. Bu durumun güvenlik açısından potansiyel bir tehlike oluşturduğunun altını çizen Zdziarski, bu sorunun uygulama kodlamasından kaynakladığını söyledi.

iCloud‘da saklanan mesajların güçlü bir şifreleme ile saklanmadığını vurgulayan Zdziarski, silindiği varsayılan mesajlara yedekleme üzerinden erişilebileceğini söyledi. WhatsApp sohbetlerinin iCloud’da güçlü bir şifreleme olmadan saklandığını söyleyen Zdziarski, bu durumun silindiği düşünülen mesajlara yedekleme üzerinden erişebileceği anlamına geldiğini ifade etti. Zdziarski’nin bu açıklamalarına WhatsApp’tan henüz bir cevap gelmediğini belirtelim.

KAYNAK : http://www.haber7.com/telefon/haber/2059919-whatsappla-ilgili-flas-mesaj-iddiasi?wr=1

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ